REKLAMA
REKLAMA

Bać-Pol ukarany 20 tys. kary za wprowadzenie masła Masmal do obrotu

Autor: Rzeczpospolita 10 stycznia 2011 09:03

Lubelski wojewódzki inspektor inspekcji handlowej nałożył na Bać-Pol karę 20 tys. zł za wprowadzenie do obrotu zafałszowanego masła ekstra Masmal w Warlubiu - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Przedsiębiorca prowadzący hurtownię odwołał się od decyzji inspektora do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podnosił, że nie miał wpływu na proces produkcji, a sama kara była zbyt wysoka, próbki niewłaściwie przechowywane, a firmie przypisano winę nieumyślną w postaci niedbalstwa, do którego nie doszło. Podnosił, że Inspekcja Handlowa nie uwzględniła wyników badań przeprowadzonych na zlecenie producenta przez akredytowane laboratorium, z których wynikało, że zakwestionowana partia masła spełniała wszelkie wymagania.

- Odpowiedzialność za naruszanie prawa żywnościowego ponoszą wszyscy przedsiębiorcy na każdym etapie produkcji, przetwarzania i dystrybucji w przedsiębiorstwach będących pod ich kontrolą. Zapewniają oni też zgodność produktów z wymaganiami prawa żywnościowego - uznał prezes UOKiK i oddalił odwołanie firmy podaje Rzeczpospolita.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA