REKLAMA
REKLAMA

Bać Pol złoży zażalenie od zakazu dystrybucji napoju Tiger

Autor: portalspozywczy.pl 8 kwietnia 2011 15:16

Rzeszowski Sąd Okręgowy decyzją z 29 marca zakazał firmie Bać-Pol dystrybucji i promocji produkowanych przez FoodCare napojów oznaczonych Tiger. Bać-Pol złożył zażalenie, zaś na wokandzie są kolejne sprawy, przeciwko kolejnym hurtowniom i sieciom dystrybucyjnym.

REKLAMA

Dariusz Michalczewski oraz jego fundacja "Równe Szanse" walczą o wprowadzenie zakazu sprzedaży produktów przez największe hurtownie czy sieci dystrybucyjne. Na wniosek boksera i jego fundacji, sędziowie postanowili zakazać spółce Bać-Pol sprzedaży i promocji napojów oznaczonych "tiger". Wnioskodawcy wskazywali bowiem, że Bać-Pol jest jedną z największych w Polsce sieci handlowych, dostarczającą m.in. Tigera do hurtowni, sieci detalicznych czy sklepów. Aby wyrok był prawomocny, wnioskodawcy mieli wpłacić kaucję w wysokości 1 mln zł (po 500 tys. zł każdy).

Bać-Pol złożył zażalenie od tej decyzji. Teraz to Sąd Apelacyjny rozstrzygnie o sprawie. Jak powiedziała rzeczniczka SO w Rzeszowie, do tego czasu wykonalność postanowienia z 29 marca jest wstrzymana. Co za tym idzie, spółka może nadal sprzedawać i promować napoje firmy FoodCare.

Prawnicy podkreślają, że jeśli umowa między producentem a hurtownią polegała na przeniesieniu własności, dystrybutor ma ograniczone możliwości zwrotu produktów do FoodCare. Narażony jest więc na straty wynikające z wprowadzenia zakazu - m.in. koszty zakupu towaru i jego dalszego przechowywania. A o odszkodowanie prawdopodobnie będzie mógł walczyć dopiero po zapadnięciu ostatecznego wyroku w sprawie między FoodCare a Dariuszem Michalczewskim i jego fundacją. Tymczasem, jak twierdzą osoby powiązane ze sprawą, nie ma co liczyć na jej szybkie zakończenie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA