REKLAMA
REKLAMA

Baltona przejmuje CDD Holding

Autor: www.dlahandlu.pl 1 października 2013 14:11

Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego „Baltona" podpisała umowę kupna 62% akcji w firmie CDD Holding B.V. z siedzibą w Holandii, posiadającej sklepy na lotniskach w Rotterdamie (Holandia), Liege (Belgia) i Weeze (Niemcy). CDD posiada także sklepy dla dyplomatów w Brukseli, Londynie, Paryżu i Hadze. Specjalizuje się również w zaopatrywaniu placówek dyplomatycznych i wojskowych. Wartość całej transakcji to 3,3 mln euro, na Baltonę przypada 2,2 mln euro. Pozostałe 38% akcji zakupiło Flemingo International Limited.

REKLAMA

Do tej pory polska spółka poza 42 sklepami w Polsce, posiadała 3 sklepy za granicą: Montpellier we Francji, Lwowie na Ukrainie i w Rumunii. Nowa firma w grupie Baltony stanowi znakomite uzupełnienia i rozszerzenie dotychczasowych lokalizacji i kompetencji branżowych. CDD posiada łącznie 9 sklepów. Holding CDD w ubiegłym roku osiągnął sprzedaż na poziomie ok. 18 mln euro.

- Przejęcie CDD Holding B.V. stanowi istotny krok w rozwoju Grupy Baltona. Dokonujemy transakcji zakupu zagranicznej spółki branżowej, z rozwiniętą siecią sprzedaży, wieloletnimi kontraktami handlowymi i doświadczoną kadrą. Ta transakcja pozwoli nam w jednym momencie zwiększyć przychody z zagranicy do ok 30% ogólnych przychodów Grupy Baltona i uzyskać znaczący efekt synergii zwłaszcza w obszarze zakupów i logistyki, a także rozwinąć kompetencje w zaopatrzeniu placówek dyplomatycznych i militarnych. Transakcja przejęcia CDD jest dla nas bardzo korzystna operacyjnie, zyskujemy bowiem nowe komplementarne kompetencje - mówi Andrzej Uryga, prezes zarządu Baltona.

Pełna integracja z nowym podmiotem powinna nastąpić do końca pierwszego kwartału 2014 roku. Ten zakup pozwoli Grupie Baltona rozszerzyć działalności w zakresie sprzedaży hurtowej, B2B, zaopatrywaniu placówek dyplomatycznych i wojskowych i osiągnąć na rynku europejskim przewidywany wzrost. Przyczyni się także do zmniejszenia sezonowości przychodów spółki.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA