REKLAMA
REKLAMA

Bardziej niż kryzys firmom dokucza biurokracja

Autor: PAP 10 maja 2010 15:31

Około 50 proc. małych i średnich firm w Polsce uważa, że światowy kryzys finansowy prawie wcale nie wpłynął na ich działalność - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Szefowa PARP Bożena Lubińska-Kasprzak podkreśla, że przedsiębiorstwa bały się w tym czasie bardziej ograniczeń biurokratycznych, problemów prawno-podatkowych, niż samego kryzysu.
Z badania PARP wynika, że co trzecia firma nie podjęła żadnych działań, które miałyby ją chronić przed zawirowaniami na rynkach finansowych. 49 proc. przedsiębiorstw skupiło się głównie na ograniczaniu kosztów działalności. 21 proc. badanych firm skoncentrowało się na poszukiwaniu nowych rynków, a około 14 proc. odłożyło planowane inwestycje. Na redukcję zatrudnienia zdecydowało się 4 proc. respondentów, a podwyżki płac wstrzymało 12 proc. ankietowanych.
Lubińska-Kasprzak poinformowała, że MSP opierają swoje finansowanie głównie na środkach własnych, nie zaciągają kredytu.

Badanie, na zlecenie PARP, zostało zrealizowane przez Pentor Research International w okresie grudzień 2009 - styczeń 2010. Wzięło w nim udział 1206 firm. Zostało ono powtórzone w kwietniu br. na próbie 300 przedsiębiorstw.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA