REKLAMA
REKLAMA

BBI szykuje się do sprzedaży Placu Unii

Property News 18 grudnia 2013 16:10

BBI Development, współwłaściciel warszawskiej inwestycji biurowo-handlowej Plac Unii, przygotowuje się do sprzedaży obiektu - dowiedział się portal Propertynews.pl.

REKLAMA
Możemy potwierdzić, iż planowana jest sprzedaż inwestycji Plac Unii. Jest jeszcze jednak za wcześnie, aby mówić o szczegółach - powiedział Michał Skotnicki, prezes BBI Development S.A.

Firma BBI podjęła w tym momencie działania, mające na celu przygotowanie swojej części udziałów do sprzedaży. Formalnym właścicielem Placu Unii jest spółka Nowy Plac Unii SA, w której część udziałów do tej pory posiadała spółka zależna BBI - Realty 3 Management spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Projekt Developerski 5 S.K.A. Zgodnie z komunikatem opublikowanym 13. grudnia, 9 999 800 akcji spółki zależnej objął fundusz Immobilia Fund SIF SICAV - kontrolowany przez BBI.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Michała Skotnickiego, potencjalna sprzedaż projektu oznacza pozbycie się przez BBI swoich udziałów w spółce Nowy Plac Unii.

- Obserwujemy wysokie zainteresowanie inwestycją Plac Unii ze strony potencjalnych inwestorów. Lokalizacje premium, w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu, takie jak Plac Unii, są przez rynek bardzo cenione i poszukiwane. Warto podkreślić, że nasz obiekt jest pierwszym nowym centrum handlowym otwartym w Warszawie od wielu lat. Plac Unii jest już w całości wynajęty jeśli chodzi o część handlową i w 60 proc. w ramach powierzchni biurowej. Atrakcyjność tej inwestycji będzie więc stale wzrastała - w końcu funkcjonuje dopiero 2 miesiąc od oficjalnego otwarcia - dodał prezes BBI Development.

Inwestycja Plac Unii zlokalizowana w Warszawie składa się z trzech budynków, oferujących łącznie 56 800 mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41 300 mkw. to część biurowa, natomiast 15 500 mkw. - trzypoziomowe centrum handlowe Plac Unii City Shopping.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA