REKLAMA
REKLAMA

BC Partners wśród potencjalnych kupców Żabki

Autor: portalspozywczy.pl/justfood 8 lutego 2011 09:34

Według informacji serwisu justfood fundusz private equity BC Partners prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia sieci sklepów Żabka. Właściciel sieci fundusz Penta Investments nie chce komentować pojawiających się "spekulacji" na temat prowadzonych obecnie negocjacji.

REKLAMA

Zainteresowane kupnem Żabki są fundusze inwestycyjne: Mid Europa Partners i Bain Capital, a także sieci Tesco i Carrefour Rzecznik Penta Investments Martin Danko powiedział, że spółka rozważa obecnie różne opcje, m.in. sprzedaż Żabki, wprowadzenie jej na giełdę lub zachowanie pełnej kontroli nad spółką. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

W ramach sieci Żabka działa około 2300 punktów sprzedaży w całej Polsce. W planach jest otworzenie kolejnych 650 sklepów w ciągu najbliższych 3-5 lat.

Według serwisu nadal aktualne są trzy formy sprzedaży sieci, czyli sprzedaż inwestorowi finansowemu lub branżowemu, ewentualnie upublicznienie spółki na giełdzie. Jeżeli władze sieci nie dojdą do porozumienia z potencjalnym inwestorem Żabka Polska może zadebiutować na giełdzie już w czerwcu przyszłego roku. Oferta spółki ma być warta co najmniej 1 mld zł.

Ciągle nie jest znana wartość ewentualnej transakcji. Według szacunków analityków Żabka mogłaby być sprzedana za co najmniej 300 mln euro.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA