PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Będą zmiany na fotelu prezesa Tesco?

Autor: The Thelegraph 14 kwietnia 2014 18:11

Były prezes firmy Dixons, John Browett oraz szef działu produktów higieny osobistej w Unileverze Dave Lewis są wymieniani jako potencjalni kandydaci na stanowisko prezesa Tesco. Obecnie jest nim Philip Clarke jednak najwięksi udziałowcy Tesco mogą rozważać odsunięcie go z tej funkcji - informuje The Telegraph.


Spółka w tym tygodniu ma ogłosić wyniki, w których spodziewany jest spadek zysku o 6 proc., do 3,24 mld funtów. To efekt spadającej sprzedaży na rodzimym rynku brytyjskim oraz w oddziałach zagranicznych. Byłby to drugi rok z rzędu, w którym Tesco pokazałoby spadek wyników, po uprzednim 20-letnim okresie wzrostów. Rok temu spadek wyniósł 13 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Waldemar Razik 2014-04-15 14:40:28

    Tesco niestety dało się podejść konkurencji i zatraciło swój charakter lidera. Nie jest ani najtańsze (ludzie teraz wliczają czas i koszt dojazdu) ani różnorodne (wszyscy już mają chińszczyznę). Charakter międzynarodowy oferty pokazuje Lidl czy Biedronka.    A Tesco? Reklama Heńka może była fajna, ale gdy się skonfrontuje ten obraz z doświadczeniem klienta w sklepie, w interakcji z umęczonymi pracownikami. To marka Tesco jest raczej mało spójna.    Tesco szuka swojej szansy i pewnie ją znajdzie -- jak to mawiał Sir Terry Leahy "ludzie są tutaj kluczem"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane