REKLAMA
REKLAMA

BESI: Działania obniżające marżę w Biedronce zostaną utrzymane w przyszłym roku

Autor: Filipe Rosa, Rickin Thakrar, Tony Shiret, Analitycy, BESI Grupo Novo Banco 4 listopada 2014 09:44

W raporcie z 31 października BESI Grupo Novo Banco podtrzymuje rekomendację Neutralną dla spółki Jeronimo Martins. Cena docelowa akcji została obniżona do 7,8 euro (z 8,4 euro), głównie ze względu na kolejną obniżkę prognoz wyników dla Biedronki spowodowaną znacząco niższą od oczekiwań marżą w 3 kwartale oraz decyzję JM, aby tymczasowo wstrzymać otwieranie nowych sklepów w Polsce.

REKLAMA

BESI obniża prognozę zysku na akcję o 4 proc. na ten rok do wysokości 0,51 euro oraz o 8 proc. na przyszły rok do 0,48 euro, ponieważ analitycy spodziewają się, że działania obniżające marżę w Biedronce w drugiej połowie 2014 r. zostaną utrzymane również w przyszłym roku. Po publikacji słabych wyników, akcje Jeronimo Martins spadły o 9 proc., porównywalnie z obniżką prognozy BESI zysku na akcję na 2015 rok, a więc wskaźniki wycenowe praktycznie nie uległy zmianie (wskaźnik cena zysk na 2015 rok wynosi 12.8x, po wyłączeniu strat związanych z nowymi biznesami). W oczekiwaniu na informacje, które Biedronka przedstawi podczas Dnia Inwestora (13 listopada), BESI podtrzymuje rekomendację Neutralną dla JM, ponieważ zdaniem analityków ryzyka są obecnie wycenione przez rynek. Jeżeli potencjalna nowa oferta handlowa Biedronki okazałaby się sukcesem, istnieje potencjał poprawy przychodów w ujęciu LFL (na porównywalnej bazie sklepów), jednak analitycy widzą także pewne ryzyko spadku marż w przyszłym roku, jeśli presja deflacyjna się utrzyma.

Przypomnijmy, skonsolidowana sprzedaż całej Grupy Jeronimo Martins od początku roku wynosi 9,333 mld euro. Oznacza to wzrost o 7,3 proc. względem tego samego okresu w 2013 r. (po uwzględnieniu zmian w kursach walut, wzrost wynosi 6,9 proc.). Od początku roku sprzedaż like-for-like sieci Biedronka zmalała łącznie o 1,2 proc.

 

  • bp 2014-11-05 12:09:31

    No to dostawcy jm uważajcie, przychodzą czasy dokręcania śruby.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA