REKLAMA
REKLAMA

Biedronka chce otworzyć sklep w zabytkowej kamienicy w Kielcach

Autor: gazeta.pl 29 września 2014 09:41

Dyskont spożywczy Biedronka powstanie w sercu Kielc. Sieć zainteresowana jest urządzeniem sklepu na parterze zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 31. Przed wojną mieścił się w niej hotel Wersal - podaje gazeta.pl.

REKLAMA

Spółka uspokaja, że każdorazowo stara się dopasować format i wygląd swoich sklepów do miejsca, w którym one powstają. 

Jako przykład owocnej współpracy z lokalnymi władzami i konserwatorami zabytków spółka podaje Biedronkę na toruńskiej starówce przy ul. Szerokiej, gdzie nawet "udało się odsłonić elementy zabytkowej posadzki, muru z wątkiem gotyckim oraz freski, odzyskując je dla torunian po okresie, kiedy ukryte były pod warstwami tynku i płyt gipsowych". Z kolei w Zielonej Górze na Starym Rynku zgodnie z sugestią konserwatora zabytków cała elewacja została zachowana w oryginalnym kolorze, a logo Biedronki wykonane zostało w postaci odlewu z brązu. 

Wojewódzki konserwator zabytków w Kielcach Janusz Cedro podkreśla, że nie ma mowy o zmianie koloru elewacji kamienicy przy ul. Sienkiewicza.

  • Wioletta 2014-09-29 21:40:56

    Nie zgadzajcie się na to. Nie róbcie z siebie niewolników. Miejscem na dyskonty nie są zabytkowe kamienice. Nie dajcie się zwariować!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA