Partner portalu: City Board
Jesteś tutaj:   Duży format » Wiadomości
www.dlahandlu.pl  |  04-04-2012, 10:08
Biedronka podnosi pensje pracowników, minimalna płaca to 1870 zł brutto
Zarząd Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - właściciela sieci sklepów Biedronka - podjął decyzję o kolejnej podwyżce wynagrodzenia dla pracowników sieci. Regularne podwyższanie poziomu wynagrodzeń jest elementem polityki pracowniczej Biedronki. Wynagrodzenia wzrosną średnio o 4 proc. Po podwyżce minimalna płaca w Biedronce wyniesie 1870 zł brutto miesięcznie.
Po podwyżce minimalne wynagrodzenie podstawowe jest o blisko 25 proc. wyższe, niż płaca minimalna w kraju. W ostatnich 6 latach płaca minimalna w sieci wzrosła o ponad 50 proc. Biedronka od wielu lat jest liderem w prowadzeniu odpowiedzialnej polityki pracowniczej. Każdy z pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych, obok wspomnianej podstawy wynagrodzenia, jest objęty systemem premiowym. Średnia miesięczna premia na stanowisku kasjera w roku 2011 wyniosła prawie 300 zł.

Pracownicy Biedronki otrzymują także jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku. Objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu należą również wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków oraz programy pomocy dla potrzebujących.

W latach 2010 i 2011 pracownicy, decyzją zarządu, otrzymali również dodatkową premię, związaną z dobrymi wynikami uzyskiwanymi przez sieć Biedronka. Kolejna taka premia, w wysokości 1250 złotych brutto, zostanie wypłacona w miesiącu kwietniu.

Dynamiczny rozwój sieci pozwala na tworzenie nowych miejsc pracy, szczególnie cennych w regionach o wysokim bezrobociu. W 2012 r. Biedronka planuje stworzenie ponad 3 000 nowych miejsc pracy w całym kraju.

 

jeden z niewolników biedr
2015-04-21 21:05:37

Biedronka wykorzystuje pracowników jak nikt inny. W tak wielkim sklepie zatrudnia tylko 12 pracowników. Taki sam polski sklep zatrudnia ponad 30. Powinni się wstydzić oszukiwać, że oni dobrze wynagradzają. Oni najlepiej wykorzystują

mario
2015-04-17 17:36:43

Do: Przewodniczący Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka

Edward GollentPanie Edwardzie, trzeba pukać i punktować tych niszczycieli Polskich przedsiębiorców którzy są wspierani przez naszych decydentów.

Ale by też trzeba powiedzieć kto tworzył Biedronki, po to aby je sprzedać i dać gotowca w obce łapy - udając że to polska Sieć. Tak trzymać, tylko że szerszej publice o tym się nie mówi, publicznie w TV i radiu oraz prasie na pierwszych stronach, zamiast pieprzyć o Ukrainie i innych sprawach, powinno się o tych trąbić i to bardzo mocna.

marry
2013-09-12 23:10:44

Jak dla mnie to biedronka nie ma nic do ukrycia. Nawet jeśli sa negatywy typu na gowork.pl/opinie_czytaj,27750 kilka pracowników napisało, to nie ukrywają.

ZOBACZ WSZYSTKIE (11)

POLECAMY W SERWISACH