Jesteś tutaj:   Duży format » Wiadomości
www.dlahandlu.pl  |  04-04-2012, 10:08
Biedronka podnosi pensje pracowników, minimalna płaca to 1870 zł brutto
Zarząd Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - właściciela sieci sklepów Biedronka - podjął decyzję o kolejnej podwyżce wynagrodzenia dla pracowników sieci. Regularne podwyższanie poziomu wynagrodzeń jest elementem polityki pracowniczej Biedronki. Wynagrodzenia wzrosną średnio o 4 proc. Po podwyżce minimalna płaca w Biedronce wyniesie 1870 zł brutto miesięcznie.
Po podwyżce minimalne wynagrodzenie podstawowe jest o blisko 25 proc. wyższe, niż płaca minimalna w kraju. W ostatnich 6 latach płaca minimalna w sieci wzrosła o ponad 50 proc. Biedronka od wielu lat jest liderem w prowadzeniu odpowiedzialnej polityki pracowniczej. Każdy z pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych, obok wspomnianej podstawy wynagrodzenia, jest objęty systemem premiowym. Średnia miesięczna premia na stanowisku kasjera w roku 2011 wyniosła prawie 300 zł.

Pracownicy Biedronki otrzymują także jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku. Objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu należą również wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków oraz programy pomocy dla potrzebujących.

W latach 2010 i 2011 pracownicy, decyzją zarządu, otrzymali również dodatkową premię, związaną z dobrymi wynikami uzyskiwanymi przez sieć Biedronka. Kolejna taka premia, w wysokości 1250 złotych brutto, zostanie wypłacona w miesiącu kwietniu.

Dynamiczny rozwój sieci pozwala na tworzenie nowych miejsc pracy, szczególnie cennych w regionach o wysokim bezrobociu. W 2012 r. Biedronka planuje stworzenie ponad 3 000 nowych miejsc pracy w całym kraju.

 

marry
2013-09-12 23:10:44

Jak dla mnie to biedronka nie ma nic do ukrycia. Nawet jeśli sa negatywy typu na gowork.pl/opinie_czytaj,27750 kilka pracowników napisało, to nie ukrywają.

ciekawy
2013-04-16 13:10:08

Dlaczego nie da się wyświetlić archiwalnych komentarzy? Czy Biedronka ma coś do ukrycia?

Edward Gollent
2013-04-16 12:26:33

I bardzo dobrze, dowodzi to że warto działać. Trzeba przecież jakoś ratować twarz, czy to przypadek, że takie decyzje Biedronka podejmuje po upublicznieniu przez Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi – Biedronka 125 milionowego długu, który Biedronka zaciągała nie pytając o zgodę pracowników. Przypomnijmy, dług powstawał na skutek planowego wyzysku tysięcy w zdecydowanej większości polskich kobiet, naszych matek, żon, sióstr i córek. Wyzysku realizowanego również metodami przestępczymi , czego dowodzą liczne prawomocne wyroki sądów karnych, skazujących osoby zarządzające siecią Biedronka. A może by tak obecny zarząd Biedronki podpowiedział jej portugalskiemu właścicielowi Aleksandrowi Soares Dos Santos, że dopóki nie uderzy się w pierś, publicznie nie przeprosi za lata wyzysku, nie rozliczy się z pracownikami i dostawcami, twarzy nie uratuje.

A tak na marginesie, kim jest osoba, czy są osoby, które wsadzają rękę do czyjejś kieszeni i zabierają chociażby złamany grosz?

Przewodniczący

Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka

Edward Gollent

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)

POLECAMY W SERWISACH