PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Biedronka wycofuje chrupki ze sprzedaży. Zawierały plastik

Autor: dlahandlu.pl 11 czerwca 2014 12:10

Biedronka wycofuje ze swoich sklepów czekoladowe chrupki zbożowe Magusie. Mogły one zostać zanieczyszczone kawałkami plastiku.

Chrupki są produkowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów. Firma przyznała, że z powodu awarii taśmy produkcyjnej mogło dojść do zanieczyszczenia produktu plastikiem.

Decyzję o wycofaniu partii chrupek w łącznej ilości ok. 4,2 ton spółka ZPC Otmuchów S.A. podjęła w związku z awarią osłony pasa transmisyjnego oraz uszczelniacza od silnika z tworzywa sztucznego w zakładzie produkcyjnym. W związku z tym incydentem mogło wystąpić niewielkie ryzyko pojawienia się w pojedynczych opakowaniach chrupek śladowych ilości plastiku i zabrudzeń olejem dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym. Ewentualne zanieczyszczenia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Po podjęciu decyzji o wycofaniu produktu z rynku w krótkim czasie do magazynu logistycznego spółki zwrócono 1,4 ton produktu. Akcja wycofywania produktu trwa nadal.
- Opakowania, które mogą zawierać zanieczyszczone płatki są oznakowane datą ważności do 23 maja 2015 r. (godz. pakowania od 14 do 6) i 24 maja 2015 r. (godz. pakowania od 6 do 14).
- Incydent został zidentyfikowany przez dział kontroli jakości zakładu produkcyjnego. Jego natychmiastowa reakcja spowodowała, iż istnieje niewielkie prawdopodobieństwo dokonania zakupu wadliwej partii chrupek przez konsumentów. Zgodnie z informacjami spółki, najprawdopodobniej wszystkie chrupki z tych partii zostały zatrzymane w centrach logistycznych Jeronimo Martins Dystrybucja. Nie ma informacji nt. wolumenu produktu, który trafiłby na półki sklepowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane