REKLAMA
REKLAMA

Biedronka zadłużona na 290 mln wobec pracowników? Sieć mówi, że to manipulacja

Autor: Gazeta Wyborcza (Wyborcza.biz) 14 sierpnia 2015 09:12

Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi - Biedronka uruchomiło licznik zadłużenia tej sieci dyskontów w stosunku do jej byłych pracowników. Jest na nim ponad 290 mln zł. Firma zapewnia jednak, że długu nie ma, to manipulacja - pisze "Gazeta Wyborcza".

REKLAMA

 Już w 2003 roku Bożena Łopacka obliczyła, iż Biedronka na skutek fałszowania ewidencji czasu pracy nie wypłaciła pracownikom za pracę w nadgodzinach ok. 125 mln zł. Kwotę tę potwierdził wyrok Sądu Najwyższego. Sąd potwierdził również, że wyzysk pracowników był planowy, a oszukiwanie dostawców było elementem strategii działania Biedronki - przekonuje Stowarzyszenie na łamach "GW".Do tych 125 mln zł Stowarzyszenie doliczyło odsetki. I nadal je dolicza, bo licznik uruchomiony w połowie tego tygodnia ciągle bije. Biedronka - ich zdaniem - jest od wielu lat bezkarna, bo parasol ochronny nad siecią rozciągnęły "najwyższe władze PO". Jednym z przejawów tego stanu rzeczy ma być order przyznany dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) Pedro Pereira da Silvie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tyle ma do powiedzenia Stowarzyszenie.

Co na to sieć? Biedronka odpowiada, że bada dostępne kroki prawne w celu uniemożliwienia Stowarzyszeniu rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji.

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej".

  • Karol 2015-08-16 16:16:28

    Bezczelność dyskontowych magnatów sięga zenitu. Polskie prawo mają głęboko w poważaniu. Wyzysk i syf, a rządzącym to nie przeszkadza, niechaj zaborca gnębi naród. Za komuny nie do pomyślenia! Mamy wolność, radujmy się qrwa!!!

  • Olek 2015-08-16 16:12:20

    z tym orderem to są jakieś jaja. Na szczęście obecny prezydent to zamiast orderu chętnie sprezentuje Biedronce podatek obrotowy ;-)

  • zbyszko 2015-08-15 00:44:24

    MILMEX Systemy Komputerowe z Sosnowca od listopada 2013 nie płaci pensji ani składek pracownikom!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA