Bomi Centrala złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną

Autor: PAP/dlahandlu.pl 31 lipca 2012 20:30

Bomi Centrala złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną

Zarząd spółki zależnej Bomi, Grupy Kapitałowej Bomi Centrala złożył do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki - podało Bomi w komunikacie.

Grupa Kapitałowa Bomi Centrala jest spółką zajmującą się przede wszystkim administracją. Jednocześnie jest spółką holdingową dla Rabatu Service, Bomi, Centrum Dystrybucja Sp. z o.o., LD Holding i Tolak Sp. z o.o.

 Przypommnijmy zarząd Bomi złożył 10 lipca do sądu w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Powodem decyzji o złożeniu wniosku było wstrzymanie kredytów w rachunkach bieżących przez banki Pekao SA, PKO BP i BRE Bank. 

17 lipca 2012 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy z wniosku Bomi SA o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu postanowił zabezpieczyć majątek emitenta poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.

W ostatnich dniach media informowały o pustych półkach w działających sklepach Bomi i zamykaniu kolejnych placówek. 

Spółka miała 21,89 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 0,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 320,52 mln zł wobec 371,46 mln zł rok wcześniej. 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11430

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane