REKLAMA
REKLAMA

Bomi Centrala złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną

Autor: PAP/dlahandlu.pl 31 lipca 2012 20:30

Bomi Centrala złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną

Zarząd spółki zależnej Bomi, Grupy Kapitałowej Bomi Centrala złożył do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki - podało Bomi w komunikacie.

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Bomi Centrala jest spółką zajmującą się przede wszystkim administracją. Jednocześnie jest spółką holdingową dla Rabatu Service, Bomi, Centrum Dystrybucja Sp. z o.o., LD Holding i Tolak Sp. z o.o.

 Przypommnijmy zarząd Bomi złożył 10 lipca do sądu w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Powodem decyzji o złożeniu wniosku było wstrzymanie kredytów w rachunkach bieżących przez banki Pekao SA, PKO BP i BRE Bank. 

17 lipca 2012 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy z wniosku Bomi SA o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu postanowił zabezpieczyć majątek emitenta poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.

W ostatnich dniach media informowały o pustych półkach w działających sklepach Bomi i zamykaniu kolejnych placówek. 

Spółka miała 21,89 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 0,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 320,52 mln zł wobec 371,46 mln zł rok wcześniej. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12704

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA