REKLAMA
REKLAMA

Bomi chce uruchamiać supermarkety plus

Autor: PAP 26 listopada 2011 11:50

Bomi chce uruchamiać supermarkety plus

Ze wszystkich 31 sklepów, które działają pod szyldem Bomi, zostanie maksymalnie 12 delikatesów. Reszta będzie supermarketami, także pod nazwą Bomi. Przebrandowanie sklepów i zmiana koncepcji spowoduje redukcję kosztów, zwiększa atrakcyjność i poprawia zarządzanie asortymentem.

REKLAMA

Jak mówi prezes Bomi Marek Romanowski, sieć planuje uruchamiać supermarkety plus. Mają one wyższy standard niż supermarkety, ale nie są to delikatesy. W jego ocenie tylko część obiektów Bomi spełnia kryteria delikatesów, a większość lokalizacji to typowe supermarkety.
Dla wyróżnienia delikatesy będą nazwane "Bomi Delikatesy", utrzymując ceny rynkowe z szerszym asortymentem.
Dwa pierwsze sklepy zostały już przebrandowane, proces zakończy się w I kwartale 2012 roku. To wiąże się z ograniczeniem zapasów, poprawą rotacji, a w konsekwencji uwolnieniem gotówki itd.
Na koniec trzeciego kwartału 2011 roku grupa miała 31 sklepów Bomi, 19 supermarketów, 8 sklepów osiedlowych, czyli razem 58 sklepów własnych. Dodatkowo spółka miała 281 sklepów z franczyzą top, a łącznie ze sklepami stowarzyszonymi 1403 sklepy.
Spółka stawiać będzie przede wszystkim na rozwój franczyzy. Własne sklepy będzie otwierać jedynie w najlepszych lokalizacjach.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA