REKLAMA
REKLAMA

Bomi chce wyemitować nowe akcje, aby pozyskać środki na restrukturyzację sieci sprzedaży

Autor: ISB 5 grudnia 2011 10:20

Bomi chce wyemitować nowe akcje, aby pozyskać środki na restrukturyzację sieci sprzedaży

NWZ spółki handlowej Bomi zdecyduje 28 grudnia 2011 r. m. in. o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego o kwotę do 0,79 mln zł oraz emisji zamkniętej akcji serii P o wartości do 1,125 mln zł.

REKLAMA
W uzasadnieniu napisano, że udzielenie zarzadowi upoważnienia umotywowane jest aktualnymi potrzebami kapitałowymi spółki i spodziewanym, szacowanym przez zarzad spółki zapotrzebowaniem na kapitał w okresie najbliższych lat. Zwłaszcza w obecnej sytuacji zarząd dostrzega potrzebę posiadania instytucji umożliwiajacej mu skrócenie skomplikowanego i czasochłonnego procesu podwyższenia kapitału w spółce publicznej. Kapitał docelowy umożliwi zarządowi dokonanie w ciągu najbliższych miesięcy emisji nowych akcji i pozyskanie środków od inwestorów zewnętrznych na cele związane z restrukturyzacja sieci sprzedaży oraz zwiększeniem kapitału obrotowego spółki w celu poprawy jej płynnosci finansowej i usprawnienia działalności operacyjnej i działań restrukturyzacyjnych w perspektywie 2012 roku.

NWZ Bomi podejmie także decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o kwotę nie wyższą niż 1,125 mln zł poprzez emisję nie wiecej niż 11.250.000 akcji zwykłych, na okaziciela serii P o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 5,53 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 11,15 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1063,38 mln zł wobec 1039,52 mln zł.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA