Bomi planuje stworzenie grupy zakupowej na bazie franczyzobiorców

Autor: Parkiet 2 stycznia 2013 09:08

Bomi planuje stworzenie grupy zakupowej na bazie franczyzobiorców

W styczniu lub lutym powinien rozstrzygnąć się los Bomi: czy będzie układ, czy też likwidacja - mówi Parkietowi Witold Jesionowski, prezes Bomi. Nie chce szacować, jakie są szanse na zawarcie układu. Wiadomo natomiast, że część propozycji układowych najprawdopodobniej będzie modyfikowana.


Jesionowski podkreśla w rozmowie z Parkietem, że zawarcie układu jest w Polsce bardzo trudną procedurą. Jeśli chodzi o wierzycieli, ich podejście do Bomi jest różne. Niektórzy nie wykazują dużej woli współpracy. Ponadto, spółka wystąpiła z propozycją emisji akcji, dzięki której mogłaby pozyskać maksymalnie 10 mln zł. Prezes Bomi ocenia, że dzięki takiemu zastrzykowi gotówki byłoby też łatwiej porozumieć się w sprawie układu. NWZA w sprawie tej emisji zwołano na 21 stycznia.

W ostatnich miesiącach Bomi zamknęło sporą część najmniej efektywnych placówek. Teraz jest ich ponad 20. Większość już działa w formule franczyzowej. Docelowo wszystkie mają przejść na franczyzę. W planach jest też stworzenie grupy zakupowej na bazie franczyzobiorców - czytamy w Parkiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11051

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane