REKLAMA
REKLAMA

Bomi zamknęło większość nierentownych lokalizacji

Autor: dlahandlu.pl 10 września 2012 12:48

Jak dowiedzieliśmy się w centrali firmy większość nierentownych lokalizacji z logo Bomi została już zamknięta. Nie działają lub są w trakcie likwidacji sklepy w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Katowicach, Malborku, Pile, Słupsku, Szczecinie, Wejherowie i Włocławku.

REKLAMA

Firma skupiła się na Trójmieście i Olsztynie, skąd wywodzą się firmy Rast i Bomi. Działają jeszcze delikatesy w Warszawie w Klifie i Europlexsie oraz Legionowie. Jeśli chodzi o Trójmiasto to zamknięte zostały placówki w CH Krewetka, Zaspa, Osowa, a także Bomi Fikakowo. Z kolei sklep w Galerii Madison przeszedł na działalność franczyzową.

"Zdaniem zarządu istnieje realna szansa na kontunuowanie przez Bomi działalności poprzez przekształcenie obecnego modelu biznesowego na model franczyzowy, co winno umożliwić obsługę propozycji układowych w przypadku ich zaakceptowania przez wierzycieli, zaś w zakresie największej spółki Rabat Service zawężenie jej działalności handlowej do terytorium Polski północnej i również realizację zaproponowanych we wniosku do sądu propozycji układowych" - napisano w raporcie.
"Obecnie prowadzone przez zarząd Bomi rozmowy z kontrahentami na temat franczyzy wchodzą w decydującą fazę i w ocenie zarządu spółka w czwartym kwartale będzie już funkcjonować w całkowicie nowej formule franczyzowej z minimalnym zapleczem kadrowym i administracyjnym bez sklepów własnych" - dodano. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA