REKLAMA
REKLAMA

Bomi złożyło wniosek o upadłość

Autor: www.dlahandlu.pl 10 lipca 2012 19:47

Bomi złożyło wniosek o upadłość

Zarząd Bomi S.A. informuje, że w dniu 10 lipca 2012 roku złożył do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - czytamy w komunikacie spółki.

REKLAMA
Decyzja zarządu Bomi ma na celu ochronę interesów spółki, wszystkich wierzycieli, akcjonariuszy oraz pracowników. Powodem decyzji o złożeniu wniosku jest wstrzymanie kredytów w rachunkach bieżących przez banki PEKAO S.A., PKO BP i BRE Bank S.A.

W ocenie spółki złożenie wniosku jest w obecnej sytuacji jedynym scenariuszem kontynuowania działalności przez Spółkę oraz zachowania ponad dwóch tysięcy miejsc pracy na terenie całego kraju. Zawarcie układu pod ochroną sądu daje szansę ustabilizowania sytuacji finansowej BOMI S.A. Jednocześnie zainicjowane działania zwiększają szansę na dokończenie restrukturyzacji spółki.

We wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu zarząd Bomi S.A. przedstawił propozycję warunków układu, która zakłada częściową redukcję zadłużenia. Drobni wierzyciele posiadający do 15 000 zł wierzytelności otrzymają od spółki 100 proc. spłaty zadłużenia. Dla wierzycieli powyżej 15 000 zł zarząd przewiduje częściową redukcję wierzytelności i spłatę pozostałej części rozłożoną w czasie w zależności od rodzaju dostawcy. Celem jest również zawarcie porozumienia z bankami w zakresie przystąpienia do postępowania układowego i częściowa redukcja zadłużenia wobec instytucji finansowych.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA