PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Bp. Bronakowski apeluje o całkowity zakaz reklamowania alkoholu

Autor: press.pl 21 listopada 2014 09:45

Przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości bp. Tadeusz Bronakowski zaapelował do prezydenta, premiera i parlamentarzystów o wprowadzenie całkowitego zakazu reklamowania alkoholu, w tym piwa.

Pod koniec sierpnia br. grupa posłów PSL złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który pozwala na reklamę cydru z jabłek i jego gruszkowego odpowiednika na takich samych warunkach jak piwa, czyli po godz. 20. "W parlamencie ponownie próbuje się złagodzić prawo dotyczące reklamy alkoholu. Są to działania wyjątkowo niebezpieczne i szkodliwe. Badania prowadzone przez ekspertów pokazują wyraźnie, że reklama i promocja alkoholu wpływa na jego większe spożycie, zwłaszcza wśród osób młodych" - czytamy w apelu zespołu KEP ds. apostolstwa trzeźwości, przesłanym Polskiej Agencji Prasowej.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • buniek 2014-11-24 08:50:52

    Reklama nisko procentowych alkoholi nikomu nie przeszkadza . Jeśli kler chce żeby katolicy nie pili to niech z ambony nawołuje , a nie jak zwykle chcą narzucać swoją wolę wszystkim.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane