PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Była prezes CH Land oskarżona o popełnienie przestępstwa

Autor: poludnie.com.pl 4 lipca 2011 09:25

Centrum Handlowym LAND przy ul. Wałbrzyskiej zarządza Land Spółka Akcyjna. Obecny Zarząd Spółki wystąpił do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłą prezes, Danutę P. - podaje portal poludnie.com.pl.

Długotrwałe śledztwo potwierdziło zasadność zgłoszonych zarzutów. Danuta P. podpisała nieuzasadnioną ekonomicznie umowę przelewu wierzytelności wobec spółki, pomimo tego że wobec owej spółki prowadzone było postępowanie upadłościowe. W rezultacie LAND S.A. poniósł szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w łącznej wysokości ponad 2 mln zł.

Ponadto podpisała rażąco niekorzystny ekonomicznie dla LAND-u S.A. aneks do umowy ze zleceniobiorcą o sprzątanie. Naraziła w ten sposób na stratę w wysokości blisko 566 tys. zł. Dodatkowo przywłaszczyła sobie co najmniej 106 tys. zł - czytamy w portalu.

Kupców z LAND-u przez siedem lat nie mogli korzystać z głosu na walnych zgromadzeniach, chociaż byli akcjonariuszami LAND-u S.A. Centrum handlowe zostało wybudowane z ich wpłat na akcje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane