REKLAMA
REKLAMA

Były prezes Carrefoura nowym szefem firmy z programami lojalnościowymi

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 4 marca 2014 10:18

Firma TCC oferująca programy marketingowe dla sprzedawców detalicznych mianował Larsa Olofssona na stanowisko prezesa zarządu firmy. Olofsson, zajmujący w latach 2009-2012 stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego w firmie Carrefour, może pochwalić ugruntowaną pozycją w branży sprzedaży detalicznej i sektorze FMCG. Wniesie on do TCC rozległą znajomość tego sektora.

REKLAMA

Zmiana na stanowisku prezesa jest częścią strategii wzmacniania firmy TCC i przygotowywania jej do dalszego rozwoju jako spółki w pełni niezależnej i pozostającej w rękach prywatnych. Założyciele TCC, Richard Beattie, Gordon Cooper i Mike Davis, którzy od 1991 roku prowadzili firmę razem z Markiem Siggersem, nie zajmują się już bieżącym zarządzaniem spółki, ale pozostają blisko jej spraw, jako członkowie zarządu niepełniący funkcji wykonawczych.

Nominacja Olofssona wynika z objęcia stanowiska dyrektora generalnego spółki TCC przez Michaela Ioakimidesa w 2012 roku, który poprzednio pracował dla grupy Dyson. Richard Beattie, były prezes TCC, wypowiedział się o tej nominacji w następujący sposób:
„Jesteśmy zachwyceni tym, że Lars dołącza do zespołu TCC. Wniesie on do zarządu spółki swoją bogatą wiedzę i doświadczenie w branży handlowej i sektorze FMCG. Nie możemy już doczekać się rozpoczęcia naszej współpracy, której celem będzie dalszy rozwój firmy".

Przed dołączeniem do zespołu firmy Carrefour Olofsson spędził 32 lata w Nestlé na stanowisku wiceprezesa wykonawczego. Kierował także działem ds. rynków europejskich oraz pionem Strategic Business Units. Obecnie zajmuje stanowiska niezwiązane z funkcjami kierowniczymi w spółkach Axel Johnson AB, Axfood AB i Compass/Bata Shoes.

TCC tworzy programy, które zwiększają całkowitą sprzedaż sklepu poprzez zwiększenie częstotliwości zakupów, średnich poziomów transakcji oraz innych kluczowych wskaźników efektywności.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA