C&W: W Polsce odnotowano duży wzrost aktywności inwestorów

Autor: dlahandlu.pl 29 lutego 2016 11:23

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield wynika, że w 2015 r. wartość transakcji inwestycyjnych na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych pobiła rekord wszech czasów. W IV kw. 2015 r. wolumen obrotów w Europie wzrósł w porównaniu z III kw. 2015 r. o 24 proc. do 70 mld euro, dzięki czemu wartość transakcji inwestycyjnych w całym ubiegłym roku wyniosła 246 mld euro, czyli więcej niż w rekordowym 2007 r., w którym zainwestowano łącznie 230 mld euro.

- Obserwujemy dalszy wzrost aktywności inwestycyjnej na wszystkich rynkach nieruchomości. Wielka Brytania nadal przyciąga największą uwagę inwestorów, ale najszybszy wzrost wolumenu obrotów odnotowuje się w innych krajach z uwagi na dążenie inwestorów do dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych. Na przykład w Niemczech wartość transakcji w ubiegłym roku wzrosła w porównaniu z 2014 r. o 41% do 53 mld euro. Dużymi wzrostami w ujęciu rocznym mogą pochwalić się także rynki peryferyjne takie jak Włochy (+ 67% do 8 mld euro) i Hiszpania (+ 36% do 11 mld euro). W Europie Środkowo-Wschodniej wzrost wolumenu obrotów w 2015 r. był stosunkowo niski. Jednak w całym regionie, a w szczególności w Polsce, odnotowano wyjątkowo duży wzrost aktywności inwestorów w ostatnim kwartale roku w wyniku większej podaży produktów inwestycyjnych - powiedziała Magali Marton, współautorka raportu i dyrektor działu badań firmy Cushman & Wakefield.

Soren Rodian Olsen, partner i dyrektor sekcji ds. inwestycji biurowych i magazynowych w warszawskim biurze Cushman & Wakefield, powiedział: - Rekordowy wolumen transakcji inwestycyjnych w Europie przełożył się w 2015 r. na 25% wzrost obrotów na polskim rynku, na którym zainwestowano łącznie ok. 4 mld euro. Pozytywne nastroje wśród inwestorów zagranicznych i polskich pozwalają przypuszczać, że w bieżącym roku wartość inwestycji ponownie wzrośnie, przy czym największy udział może mieć kilka transakcji portfelowych zawieranych we wszystkich segmentach rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11336

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane