REKLAMA
REKLAMA

Carrefour modernizuje hipermarket w Galerii Morena

Autor: dlahandlu.pl 19 czerwca 2015 15:32

Carrefour rozpocznie główną fazę modernizacji Galerii Morena w Gdańsku. Obejmie ona rozbudowę obiektu do ponad 33.000 mkw. GLA, kompleksowy remodeling wnętrza galerii oraz przebudowę parkingów. Obecnie realizowana jest rozbudowa i remodeling hipermarketu Carrefour, które zostaną zakończone do końca przyszłego miesiąca.

REKLAMA

Carrefour kontynuuje rozbudowę Galerii Morena w Gdańsku, która wchodzi obecnie w główną fazę przebudowy obiektu.

– Modernizacja, rozbudowa i rekomercjalizacja Galerii Morena jest jedną z najważniejszych inwestycji Carrefour na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że po oddaniu jej do użytku w drugim kwartale 2016 roku, stanie się ona ulubionymi miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Gdańska – mówi Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour ds. Ekspansji i Centrów Handlowych. 

– Obecnie jesteśmy już po wyborze głównego wykonawcy, który zrealizuje ostatnią fazę przebudowy. Co ważne, wszystkie prace budowlane realizowane są zgodnie założonym harmonogramem – dodaje.

W wyniku prac budowlanych, które zakończone zostaną w 2016 roku, budynek galerii zostanie powiększony o ponad 13.000 m. kw. GLA.

Oprócz powiększenia części handlowo-rozrywkowej, w której pojawią się kino, plac zabaw dla dzieci, fitness club oraz nowa strefa foodcourt, galeria zaoferuje również wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak: specjalne interaktywne strefy rozrywki, zewnętrzne i wewnętrzne strefy zabaw dla dzieci, a także przestronny odkryty taras z funkcją wypoczynkową.

Remodeling obejmie również przebudowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, na którym zostanie wdrożona nowa organizacji ruchu, usprawniona komunikacja pionowa i pozioma dla klientów i najemców, a także zmodernizowane strefy wejściowe.

Głównym wykonawcą rozbudowy galerii jest firma Dekpol S.A.. Firma ta była również odpowiedzialna za budowę retail parku Galerii Morena o powierzchni ponad 3000 m.kw., który został oddany do użytku pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku.

Prowadzonej modernizacji obiektu towarzyszy proces jego kompleksowego repozycjonowania i rekomercjalizacji, w wyniku których centrum handlowe zyska wiele nowych marek, m.in. kino Cinema 3D, plac zabaw Kinderplaneta, fitness club Fabryka Formy, a także nowe marki odzieżowe i restauracyjne. W rekomercjalizacji powierzchni nowej galerii, Carrefour wspomaga firma Colliers International.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA