REKLAMA
REKLAMA

Carrefour podąża śladami Almy? Ekspert o szansach formatu premium

www.portalspozywczy.pl 12 sierpnia 2016 13:27

Alma Market zamyka obecnie niektóre swoje placówki, które okazały się nierentowne. Tymczasem Carrefour otworzył w maju i w sierpniu br. dwa supermarkety w formacie premium. Czy w obecnym kształcie handlu detalicznego jest miejsce na formaty premium?

REKLAMA

Powstaje pytanie, czy formaty premium to dobry kierunek rozwoju sieci handlowych. Jakie warunki muszą spełniać tego typu formaty, aby przyciągać klientów i generować zyski? A co im zagraża? 

– Rynek retail w Polsce to cały czas rozwój i wzrosty oraz ofensywa różnych graczy. Przykładem takiego poszukiwania rozwoju biznesu jest Carrefour i drugi, po warszawskiej Białołęce, supermarket premium, który niedawno został uruchomiony w Podkowie Leśnej – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Consultant & Partner w agencji strategicznej Melting Pot. 

Dodaje, że Carrefour to duża sieć, która może pozwolić sobie na eksperymenty, również w takim kierunku. 

– Pytanie tylko, czy jest obecnie miejsce na format sklepu – supermarket, który jest kierowany do osób zamożniejszych. Tutaj trzeba spojrzeć na zmiany, jakie zaszły w polskim społeczeństwie. Czasy, kiedy widok człowieka z reklamówką z Almy mówił nam o jego stanie zamożności, dawno już minęły. To Biedronka i Lidl nauczyły nas, również tych lepiej sytuowanych, że za produkty, także te luksusowe, nie musimy przepłacać – tłumaczy Radosław Kaczmarek. 

Więcej na portalspozywczy.pl

  • seb. 2016-08-26 02:08:14

    premium ? jakie premium ?

    następuje niezbędny lifting, bo ludzie jeżdżą po świecie, pokolenia się zmieniają i dziadostwo przestaje być powoli akceptowane...

    skoro pan ekspert z awansu społecznego znajduje luskus w Biedronce, za który nie trzeba przepłacać - brawo !

    za jego ekspertyzy też nie trzeba przepłacać - na szczęście !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA