REKLAMA
REKLAMA

Carrefour rozwija sieć dyskontów Supeco

www.portalspozywczy.pl 25 września 2014 14:58

Francuska sieć Carrefour uruchomiła 25 września w mieście Ramnicu Valcea w Rumunii swoją pierwszą placówkę pod szyldem Supeco. Sklep oparty jest o koncept, który ma być połączeniem dyskontu z placówką typu cash and carry. Tego typu placówki cieszą się popularnością zwłaszcza w Afryce, Indiach i Ameryce Łacińskiej - informuje "Romania Insider".

REKLAMA

Sieć sklepów Supeco do tej pory rozwijana była przez Carrefoura w Hiszpanii. Pierwszy lokal pod tym szyldem uruchomiony został w tym kraju w roku 2012. Powierzchnia sklepów Supeco wynosi między 1,5 tys. a 2 tys. mkw. Placówki zachęcają klientów do jak największych zakupów poprzez ofertę obniżki cen przy kupnie wielu sztuk danego produktu.

W Rumunii Supeco przyjdzie rywalizować z sieciami dyskontów takimi jak Lidl, Penny i XXL Mega Discount. Jak zapowiada Carrefour, w planach jest otwarcie kolejnych placówek sieci w miejscowościach Giurgiu, Targoviste i Slatina (sredniej wielkości miasta). Carrefour w Rumunii posiada 162 sklepy (26 hipermarketów, 81 supermarketów i 54 sklepy convenience).

Francuska sieć w ostatnim czasie coraz chętniej wchodzi w Europie w formaty dyskontowe. Przypomnijmy, pod koniec czerwca tego roku Carrefour ogłosił, że za około 600 mln euro zamierza nabyć działające we Francji sklepy dyskontowe DIA. Transakcja ta czeka na zatwierdzenie przez urząd antymonopolowy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA