Carrefour wkracza w trzecią fazę rozwoju

Autor: www.dlahandlu.pl 29 lipca 2016 10:33

Carrefour wkracza w trzecią fazę rozwoju fot. shutterstock

W 2016 r. Carrefour kończy drugą fazę rozwoju, która miała za cel stworzenie z francuskiej grupy sieci multiformatowej. Francuski operator wkracza w fazę trzecią, która ma za zadanie pozyskanie nowych klientów. Ta faza rozwoju potrwa do końca 2018 r., a jej główne założenia to m.in. cyfrowa transformacja, nowe koncepty sklepu i zajęcie pozycji lidera na rynku omnichannel.

Na przestrzeni pięciu lat Carrefour znacząco zmienił układ poszczególnych konceptów w Grupie. W 2011 roku hipermarkety stanowiły w Grupie 62 proc., supermarkety 25 proc., sklepy convenience 8 proc., a format cash&carry 5 proc.

W 2016 r. sytuacja wygląda następująco: hipermarkety to 58 proc., supermarkety 25 proc., sklepy convenience 11 proc., a format cash&carry 7 proc.

Zgodnie z planem rozwoju Grupa duży nacisk stawia na transformację cyfrową. W Polsce sieć uruchomiła swój sklep internetowy w grudniu 2015 roku. Po wdrożeniu nowej platformy zakupowej, Carrefour obecny jest w Polsce we wszystkich kanałach sprzedaży: od hiper- i supermarketów, przez sklepy osiedlowe i specjalistyczne, aż po handel internetowy. Obecnie spółka pracuje nad dodaniem do oferty e-sklepu artykułów spożywczych.

Na koniec pierwszego półrocza pod szyldami Grupy Carrefour funkcjonowało 11,687 sklepów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zibii 2016-07-29 14:05:21

    Słaby to rozwój. Np w Kielcach nie ma ani jednego hipermarketu czy marketu innego niż careffour express. Dziwna ta polityka. W mieście, w którym funkcjonuje kilkuset lub więcej członków wspólnoty zakupowej Lyoness, stanowiącej bardzo pokaźną grupę lojalnych konsumentów, careffour nawet nie myśli o otwarciu poważnego sklepu?! Careffour Expres, to bardzo droga sieć, więc nic dziwnego, że nie generuje prawdziwego rozwoju. DZIWNA to polityka Careffour

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10964

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane