REKLAMA
REKLAMA

Carrefour wyjdzie z Polski?

Autor: Bankier.pl za Reuters 24 maja 2013 10:26

Carrefour wyjdzie z Polski?

Wczorajsza przecena akcji Carrefoura wzmacnia pogłoski mówiące o możliwym wycofaniu się francuskiego giganta z rynków wschodzących, w tym Polski - informuje Bankier.pl za agencją Reuters.

REKLAMA
Podczas wczorajszej sesji cena akcji Carrefoura spadła o ponad 5 proc. Wcześniej spółka poinformowała o zamiarze pozyskania 530 mln euro ze sprzedaży 25 proc. udziałów w bliskowschodnich przedsięwzięciach grupie inwestorów z Dubaju.
Jak czytamy w sewisie bankier.pl, wizja nowego prezesa spółki zakłada, że Carrefour powinien zredukować zadłużenie i skupić się na rozwoju biznesu w Europie Zachodniej. Strategia ekspansji obejmuje też Chiny i Brazylię. Pieniądze na te cele mają pochodzić ze sprzedaży oddziałów ulokowanych w krajach rozwijających się.
Od maja ubiegłego roku francuski gigant sprzedał aktywa o wartości blisko 3 mld euro - pod młotek poszły sieci sklepów w Indonezji, Kolumbii, Malezji i Turcji - wskazuje bankier.pl.
  • b. prac sieci spec. HACCP 2013-06-19 13:35:07

    Zgadza się smród, bród,obsługa w st dostatecznym bo sieć była zarządzana byle jaką kadrą.Oni sprzedają się innemu francuzowi nie lepszemu taki sam zdzierca bo francuz to nygus i pyszałek, uznający że zjadł wszystkie rozumy!!! mowa o Leclercu!!!!

  • Wacek 2013-05-26 10:09:01

    Bardzo dobrze niech uciekają z Polski smród warzywa gnijące,Auchan,Tesco mogą się cieszyć jeden rywal odpadnie, do końca roku jeszcze ktoś odpłynie wisłą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA