REKLAMA
REKLAMA

Castorama ma umowę z Edison SA na walidację faktur elektronicznych

Autor: dlahandlu.pl 1 marca 2013 12:24

Spółka Edison SA (notowana na New Connect) podpisała umowę z siecią handlową Castorama na usługę walidacji faktur elektronicznych. Castorama dzięki tej umowie zamierza wyeliminować całkowicie przepływ faktur papierowych, co znacznie uprości proces finansowo-księgowy oraz obniży koszty obsługi w tym zakresie.

REKLAMA

Edison realizuje proces walidacji faktur elektronicznych polegający na sprawdzaniu formalnym, księgowym i biznesowym każdej faktur oraz na łączeniu faktur z odpowiadającymi im zamówieniami i innymi dokumentami. Już rozpoczął się proces wdrożeniowy polegający na podłączaniu dostawców sieci do systemu walidacji faktur. Docelowo dla samej Castoramy system będzie przetwarzał ponad sto tysięcy dokumentów miesięcznie.

Faktura EDI jest zbiorem danych, a nie obrazem (PDF), co umożliwia automatyczną walidację opierającą się na połączeniu (matching) faktur z
zamówieniami oraz innymi dokumentami księgowymi i logistycznymi. Nie wymaga również ręcznego jej wprowadzenia do systemu informatycznego odbiorcy faktur.
Edison SA oferuje rozwiązania wymiany dokumentów elektronicznych (w tym e-faktur) oraz system umożliwiający archiwizację dokumentów w formie elektronicznej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA