REKLAMA
REKLAMA

Castorama nie zainwestuje w Radomiu

Autor: Gazeta.pl Radom 2 lipca 2012 11:31

Koniec marzeń o centrum handlowo-usługowo-administracyjnym na 40 ha na Brzustówce? - pyta gazeta.pl. Nie będzie Ikei, Castoramy, nikt nie zdecydował się tam zainwestować, a mieszkańcy domagają się szybkiego uchwalenia miejscowego planu, by móc sprzedać ziemię.

REKLAMA
Planaowana inwestycja budziła protest rodzimych kupcy, którzy twierdzili, że budowlany market położy lokalny handel. Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej przestrzegała, że jeśli Castorama wejdzie do miasta, to upaść może ok. 60 firm podobnej branży zatrudniających średnio po 20 osób - podaje gazeta.pl.

Inwestorzy milczą, a tymczasem protestować zaczynają okoliczni mieszkańcy, którzy mieli nadzieję, że zarobią na sprzedaży ziemi. Na połowę gruntów umowy przedwstępne miał w 2010 r. szwedzki deweloper - firma, która buduje obiekty na konkretne zamówienie. Przedstawiciel firmy informował dwa lata temu radnych, że planowany jest tam oprócz marketu spożywczego wielki sklep budowlany, ale też boiska, centrum rozrywkowe, multikino, bowling.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12735

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA