Castorama nie zainwestuje w Radomiu

Autor: Gazeta.pl Radom 2 lipca 2012 11:31

Koniec marzeń o centrum handlowo-usługowo-administracyjnym na 40 ha na Brzustówce? - pyta gazeta.pl. Nie będzie Ikei, Castoramy, nikt nie zdecydował się tam zainwestować, a mieszkańcy domagają się szybkiego uchwalenia miejscowego planu, by móc sprzedać ziemię.

Planaowana inwestycja budziła protest rodzimych kupcy, którzy twierdzili, że budowlany market położy lokalny handel. Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej przestrzegała, że jeśli Castorama wejdzie do miasta, to upaść może ok. 60 firm podobnej branży zatrudniających średnio po 20 osób - podaje gazeta.pl.

Inwestorzy milczą, a tymczasem protestować zaczynają okoliczni mieszkańcy, którzy mieli nadzieję, że zarobią na sprzedaży ziemi. Na połowę gruntów umowy przedwstępne miał w 2010 r. szwedzki deweloper - firma, która buduje obiekty na konkretne zamówienie. Przedstawiciel firmy informował dwa lata temu radnych, że planowany jest tam oprócz marketu spożywczego wielki sklep budowlany, ale też boiska, centrum rozrywkowe, multikino, bowling.

 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12438

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane