REKLAMA
REKLAMA

Cenowy bałagan na półkach sieci handlowych

Autor: trojmiasto.gazeta.pl 4 grudnia 2012 12:51

Tuż przed świętami w wielu sklepach panuje cenowy bałagan na półkach, dlatego powinniśmy sprawdzać ceny towarów czytnikiem, a nie sugerować się informacją na regale. Zwracajmy też baczną uwagę na daty ważności gratisów. Jak się bowiem okazuje, często to po prostu przeterminowane artykuły, których sprzedawcy chcą się po prostu pozbyć - pisze trojmiasto.gazeta.pl .

REKLAMA

Jak pisze "GW", o tym, że "okazyjne ceny" często tak naprawdę są niczym więcej jak tylko chwytem handlowym, przekonują wyniki corocznych kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku. Dla przykładu: w zeszłym roku z 778 partii produktów zbadanych przez inspektorów w pięciu punktach handlowych w Gdańsku aż 422 były objęte promocją w sposób nieprawidłowy.

Sieci handlowe kilka tygodni przed świętami często manipulują cenami. - W materiałach reklamowych lub na wywieszkach umieszczonych przy towarach oferowanych do sprzedaży po cenach promocyjnych lub obniżonych obok przekreślonej ceny dotychczasowej powinna być uwidoczniona cena promocyjna lub cena obniżona, uwzględniająca rabat. Obowiązek ten nie dotyczy towarów oferowanych do sprzedaży po raz pierwszy - mówi w rozmowie z "GW" Dariusz Klugmann, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12311

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA