REKLAMA
REKLAMA

Centra outletowe powinny być oddalone od centrów miejskich

Property News 17 czerwca 2015 11:44

Centra outletowe powinny być oddalone od centrów miejskich

Polski rynek nasycił się już typowymi centrami outletowymi. Jest natomiast miejsce dla obiektów, działających podobnie, jak centra outletowe na zachodzie Europy – zauważa w rozmowie z portalem propertynews.pl. Jarosław Tutaj, dyrektor w dziale powierzchni handlowych Savills.

REKLAMA

Centra Outletowe w Polsce i zagranicą różnią się w dwóch obszarach – lokalizacji i struktury najemców, tłumaczy Jarosław Tutaj. - W Europie Zachodniej centra outletowe znajdują się zwykle w dużej odległości od centrum miast, nawet do 2 godzin jazdy samochodem. Są to centra regionalne o znacznie większym niż u nas zasięgu. W Polsce centra outletowe zlokalizowane są zazwyczaj blisko centrum lub na obrzeżach miast, pełniąc rolę obiektów typu convenience, obsługujących dany obszar.

Zdaniem eksperta, nowe centra outletowe powinny być bardziej oddalone od centrów miejskich. - Powinny być centrami bardziej regionalnymi, a oferta oferta powinna być skierowana do klientów, którzy poszukują bardziej luksusowych marek. Na dziś obiektem który spełnia jeden z tych warunków jest Outlet Ptak w Rzgowie, który obsługuje zarówno aglomerację łódzką, warszawska jak i śląską - mówi Jarosław Tutaj. 

Więcej na propertynews.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA