PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Centrala Tesco stawia na specjalistyczną żywność bezglutenową

Autor: www.dlahandlu.pl 26 marca 2012 10:08

Jak informuje Tesco, z każdym rokiem wzrasta liczba osób cierpiących na nietolerancję pokarmową lub uczulenia. Sieć postanowiła zainwestować w ten rozwijający się segment specjalistycznej żywności i wprowadza do brytyjskich sklepów specjalistyczne produkty, jak np. mleko sojowe.

Aż dwadzieścia pięć milionów ludzi, prawie połowa populacji Wielkiej Brytanii, może cierpieć na nietolerancję pokarmową (chodzi głównie o nietolerację na gluten i produkty mleczne).  W rezultacie ten segment specjalistycznej żywności wzrósł o 15 procent w ostatnim roku i jest warty 238 milionów funtów. Jak podaje sieć, największe zapotrzebowanie jest na specjalityczne produkty mleczne. Tesco wprowadza kompleksową ofertę specjalnych deserów, mleka oraz jogurtów. Asortyment będzie liczył aż 200 linii.

- Jeszcze 10 lat temu, jeśli ktoś cierpiał z powodu alergii pokarmowej musiał korzystać z oferty sklepów specjalistycznych. Produkty te nie były zróżnicowane, a ich smak był często podobny do siebie - powiedział Paul Duszynski, kierownik działu nabiałowego w Tesco.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane