REKLAMA
REKLAMA

Centrum Sukcesja z dofinansowaniem w wysokości 8 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 26 sierpnia 2011 14:10

Spółka Fabryka Biznesu, inwestor Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki "Sukcesja" w Łodzi, podpisała umowę z Zarządem Województwa Łódzkiego o dofinansowanie w wysokości 8 mln zł pierwszego etapu inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

REKLAMA
To efekt uznania inwestycji przez łódzki Urząd Marszałkowski za projekt „mający strategiczne znaczenie dla rozwoju województwa" i pozytywnej oceny merytorycznej Zarządu Województwa stanu przygotowań do jej realizacji.

Sukcesja" jest pierwszym w regionie łódzkim projektem z branży nieruchomości komercyjnych, który otrzymał dotację z RPO (pieniądze pochodzą w większości ze środków Unii Europejskiej). Kompleks zostanie wybudowany przy al. Politechniki 5, niedaleko kampusu Politechniki Łódzkiej i Międzynarodowych Targów Łódzkich, w miejscu związanym z przemysłowymi tradycjami Łodzi.

W skład kompleksu wejdą m.in. m.in.: galeria handlowa z food court, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (9 sal kinowych), trzygwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym, biura i dwupoziomowy parking. Dzięki proekologicznym i energooszczędnym rozwiązaniom ma on także być pierwszym w województwie łódzkim tego typu obiektem z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM.
Trwają prace przygotowawcze i rozmowy z przyszłymi najemcami. Początek budowy jest planowany na 2012 r., a oddanie pierwszego etapu do użytku w 2014 r.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA