CH Alfa przejdzie remont i zmieni najemcę spożywczego

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2013 13:01

Jeszcze w tym roku CH Alfa, zlokalalizowane w centrum Olsztyna, przejdzie gruntowny remont. W ciągu najbliższych miesięcy w Alfie otworzą się także nowe sklepy, nieobecne do tej pory w Olsztynie, z supermarketem spożywczym włącznie.

Rockspring Property Investment Managers, brytyjski fundusz inwestycyjny będący właścicielem CH Alfa w Olsztynie, zamierza w najbliższym czasie rozpocząć prace związane z modernizacją obiektu. Pod koniec ubiegłego roku olsztyński Ratusz wydał zgodę na modernizację obiektu. Prace w byłym lokalu Rast, mające na celu przygotowanie go na potrzeby nowego sklepu spożywczego oraz nowych marek odzieżowych zostały już rozpoczęte. W ramach modernizacji zabudowany zostanie także zadaszony plac przed wejściem głównym, w wyniku czego powierzchnia handlowa Alfy wzrośnie o ok. 300 m.kw. Zaawansowane prace trwają również na parkingu, gdzie odbywa się wymiana nawierzchni.

Program modernizacji Alfy obejmie trzy obszary: remont wnętrza centrum, prace na zewnątrz obiektu oraz dalsze zmiany na terenie parkingu. Wymienione zostaną m.in. sufity, oświetlenie, meble oraz oznakowanie na pasażach. Zmodernizowane zostaną wejścia do centrum - pojawi się wokół nich nowe oświetlenie, oznakowanie oraz więcej zieleni. 

„Umowy najmu z nowym supermarketem spożywczym oraz innymi najemcami są właśnie finalizowane. Przewidujemy, że nazwy nowych marek podamy do wiadomości w ciągu kilku najbliższych tygodni. Prace związane z przystosowaniem powierzchni do potrzeb nowych najemców już trwają. Planujemy otwarcie nowych sklepów w połowie tego roku" - mówi Magdalena Kondeja, dyrektor ds. najmu w Balmain Asset Management.

Trwa właśnie przetarg na głównego wykonawcę projektu, który zostanie rozstrzygnięty na początku marca. Przez cały okres prac modernizacyjnych CH Alfa będzie w pełni otwarte, ponieważ większość prac będzie prowadzona wieczorami. Kompleksowy remont Alfy zakończy się wczesną jesienią bieżącego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11336

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane