Ciekawa transakcja Auchan: Sklepy Simply Market zmienią szyld

www.portalspozywczy.pl 2 marca 2015 14:37

Ciekawa transakcja Auchan: Sklepy Simply Market zmienią szyld

Niecodziennej transakcji dokonały na rynku francuskim grupy Auchan oraz Systeme U, które na co dzień współpracują ze sobą w obszarze zakupów. Auchan przejmie hipermarkety zarządzane przez tę drugą sieć, która z kolei wzmocni się o supermarkety pod szyldem Simply Market, należące do Auchan - informuje Retail Detail.

Zarząd Auchan zapewnia, że żaden z podmiotów nie przejmuje drugiego. Zamiast tego następuje jedynie wzmocnienie dotychczasowej współpracy między nimi. Rownocześnie specjalny dokument opublikowany przez zarząd firmy - a skierowany do zaniepokojonych całą sprawą organizacji związkowych - wspomina o "utworzeniu nowego podmiotu", zarządzanego przez radę dyrektorów powołaną w tym celu wspólnie przez Auchan i Systeme U.

Na mocy porozumienia między przedsiębiorstwami, Systeme U odda Auchan w zarządzanie na pięć lat wszystkie swoje hipermarkety o powierzchni minimum 5 tys. mkw. i przychodach co najmniej 50 mln euro. W pierwszej kolejności przetransferowane zostanie 15 z 67 hipermarketów Systeme U, choć nie można wykluczyć, że docelowo wszystkie funkcjonować będą pod szyldem Auchan. Równocześnie 262 sklepów Simply Market zostanie przemianowanych na Super U (szyld należący do Systeme U).

Pierwsze efekty zamiany sklepów mają być widoczne po zakończeniu lata 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11084

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane