REKLAMA
REKLAMA

Ciekawa transakcja Auchan: Sklepy Simply Market zmienią szyld

www.portalspozywczy.pl 2 marca 2015 14:37

Ciekawa transakcja Auchan: Sklepy Simply Market zmienią szyld

Niecodziennej transakcji dokonały na rynku francuskim grupy Auchan oraz Systeme U, które na co dzień współpracują ze sobą w obszarze zakupów. Auchan przejmie hipermarkety zarządzane przez tę drugą sieć, która z kolei wzmocni się o supermarkety pod szyldem Simply Market, należące do Auchan - informuje Retail Detail.

REKLAMA
Zarząd Auchan zapewnia, że żaden z podmiotów nie przejmuje drugiego. Zamiast tego następuje jedynie wzmocnienie dotychczasowej współpracy między nimi. Rownocześnie specjalny dokument opublikowany przez zarząd firmy - a skierowany do zaniepokojonych całą sprawą organizacji związkowych - wspomina o "utworzeniu nowego podmiotu", zarządzanego przez radę dyrektorów powołaną w tym celu wspólnie przez Auchan i Systeme U.

Na mocy porozumienia między przedsiębiorstwami, Systeme U odda Auchan w zarządzanie na pięć lat wszystkie swoje hipermarkety o powierzchni minimum 5 tys. mkw. i przychodach co najmniej 50 mln euro. W pierwszej kolejności przetransferowane zostanie 15 z 67 hipermarketów Systeme U, choć nie można wykluczyć, że docelowo wszystkie funkcjonować będą pod szyldem Auchan. Równocześnie 262 sklepów Simply Market zostanie przemianowanych na Super U (szyld należący do Systeme U).

Pierwsze efekty zamiany sklepów mają być widoczne po zakończeniu lata 2015 r.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12399

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA