REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej firm decyduje się na ekspansję z wykorzystaniem analiz geomarketingowych

Autor: dlahandlu.pl/pr 14 września 2015 13:29

Wiele firm zmaga się z problemem znalezienia i ulokowania placówki w miejscach, które przyniosą największe zyski i przyciągną pożądaną grupę klientów. Ich wybór jest często przypadkowy, a lokalizacja nie przynosi oczekiwanych efektów. Niektórzy wychodzą z założenia, że duża liczba salonów gwarantuje zysk. Tymczasem sukces można osiągnąć nawet przy niewielkiej ilości placówek. Sekret tkwi nie w ilości, a w wyborze odpowiedniej lokalizacji.

REKLAMA

Analizy geomarketingowe wykorzystują system GIS, który pozwala na gromadzenie i wizualizację danych geograficznych na mapie oraz łączenie ich z geomarketingowymi danymi na temat rynku i wewnętrznymi informacjami firm.

Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na ekspansję z wykorzystaniem analiz geomarketingowych. Dzięki nim specjaliści od ekspansji mogą zobaczyć na mapie m.in. dane socjodemograficzne, dane dotyczące siły nabywczej w podziale na kategorie produktów, wskaźniki atrakcyjności lokalizacji, w zderzeniu z danymi firmy, np. z badania kasowego czy programu lojalnościowego oraz lokalizacjami konkurencji - wszystko to pozwala ulokować placówkę w najlepszym dla konkretnego przedsiębiorstwa miejscu. Co więcej, wybór odpowiedniej lokalizacji dla kilku salonów może przynieść większe korzyści, niż otwarcie np. kilkunastu sklepów w różnych, często przypadkowych miejscach.

Analizy geomarketingowe umożliwiają również tworzenie cyfrowej mapy klientów. Mapa wskazuje, gdzie lokalizują się pożądani konsumenci i firmy, do których kierowane są produkty i usługi danego przedsiębiorstwa oraz czy lokalizacja sklepu będzie dla klientów dogodna pod względem dojazdu na bazie catchment area. Technologia GIS pozwala również monitorować konkurencję i szacować potencjał klientów na konkurencyjnym obszarze. – Naniesieni na mapę klienci w połączeniu z danymi o grupie docelowej stanowią ważny element w procesie generowania obszarów oddziaływania każdej z placówek. Zdefiniowane obszary stanowią bazę dla dalszych analiz mikrogeograficznych, odpowiadających na pytania związane z potencjałem poszczególnych mikroregionów, obecnością konkurencji, grup docelowych, a także samej penetracji rynku – tłumaczy Jarek Giero.

 

  • artmetic ekonsulting 2015-09-15 01:11:25

    Analizy marketingowe, SEM i SEM, wywiad gospodarczy i segmentacja klientów:

    artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA