REKLAMA
REKLAMA

Część sprzedaży kawiarni i restauracji może być objęta daniną

Autor: Rzeczpospolita 18 lutego 2016 09:55

Choć usługi miały być z podatku sklepowego zwolnione, to sieci restauracji czy kawiarni mają problem. Niejasna definicja powoduje, że część sprzedaży może być jednak objęta daniną – podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada, iż obejmie on wszystkie towary. Precyzuje również, iż towarem nie są posiłki przygotowywane na miejscu przez zbywcę. Taka definicja powoduje jednak ogromny kłopot.

Prawdopodobnie zapakowana kanapka będzie towarem, ale taka podgrzana przez obsługę – już nie. Napoje jak np. kawa przygotowywane w lokalu będą zwolnione z podatku, ale te butelkowane raczej powinny być traktowane jako towar i opodatkowane.

Bartosz Bołtromiuk doradca podatkowy z kancelarii podatkowej Paczuski Taudul wyjaśnia, że jeśli produkty spożywcze nie są przekazywane konsumentom w ramach usługi, sprzedawca będzie musiał na potrzeby nowego podatku wydzielić przychody ze sprzedaży posiłków, które sam przygotował, od pozostałej sprzedaży towarów na rzecz konsumentów i wyłączyć je z opodatkowania.

Czytaj więcej w Rzeczypospolitej


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA