REKLAMA
REKLAMA

Czy Jagiellonia wybuduje galerię handlową w Białymstoku

Autor: gazeta.pl 15 września 2014 19:52

Spółka Jagiellonia uzyskała decyzję środowiskową dotycząca budowy hotelu i budynków mieszkalnych przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Apartamentowiec ma być pierwszym etapem inwestycji, potem zapadnie decyzja, czy warto jeszcze budować galerię handlową - informuje gazeta.pl.

REKLAMA

Urząd miasta wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji w postaci budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami i handlem oraz hotelem wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą techniczną, zjazdami oraz budowlami na nieruchomości położonej przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Działkę, na której powstaje inwestycja, w 2008 roku od miasta kupiła spółka Jagiellonia za blisko 40 mln zł. W planach była przede wszystkim budowa galerii handlowej.

Przez 6 lat 4 ha ziemi po dawnym stadionie leżały odłogiem. Mimo pozwolenia na budowę, które jest ważne do 2016 roku. Tymczasem po sąsiedzku zaczeła powstawać Galeria Jurowiecka Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus.
Teraz władze spółki mówią już wprost, że pierwsza na tym terenie pojawi się mieszkaniówka z niewielkim handlem. Co stanie się z pozostałą częścią działki, jeszcze nie wiadomo.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11653

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA