REKLAMA
REKLAMA

Dekada czeka na decyję radnych ws. budowy galerii handlowej w Nysie

Autor: www.dlahandlu.pl 26 czerwca 2015 11:03

Radni miejscy na wniosek spółki Dekada Nysa Sp. z o.o. przystąpili do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla działki przy ul. Kolejowej w Nysie, terenu po dawnej zajezdni MZK. Dekada od ponad 3 lat zabiega o wybudowanie na tym terenie galerii handlowo – rozrywkowej.

REKLAMA

W 2012 roku Dekada zakupiła działkę znajdującą się w śródmieściu 50-tysięcznej Nysy, będącą pozostałością po dawnej zajezdni MZK. Obszar o powierzchni ok. 1,5 ha znajduje się przy ul. Kolejowej, naprzeciwko Urzędu Miasta, w odległości ok. 200 metrów od zabytkowego centrum Nysy.

Galeria zaplanowana została jako trzypoziomowy budynek o powierzchni najmu 15 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 50 sklepów, restauracje i kawiarnie, a także strefa rozrywki. Dla  klientów przygotowany zostanie  podziemny parking na 350 miejsc. W obiekcie powstanie również czterosalowy multipleks kinowy. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 145 000 mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to około 70 mln zł.

– Można powiedzieć, że jesteśmy „w połowie drogi” do pozytywnej decyzji o budowie nyskiej Dekady. W lutym bieżącego roku radni zagłosowali pozytywnie za wnioskiem otwierającym prace nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, a kilka tygodni temu Rada Miasta Nysa zagłosowała pozytywnie za przystąpieniem do prac zmianą Planu Miejscowego. Przed nami jeszcze dwa głosowania - pierwsze to zmiana Studium, a drugie to zmiana Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Obie te procedury powinny zakończyć się przed końcem 2015 roku. Wówczas w pierwszej połowie 2016 r. będziemy mogli przystąpić do prac budowlanych – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekady.

Planowane oddanie budynku do użytku publicznego to IV kw. 2017 roku.

 

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA