REKLAMA
REKLAMA

Dekada: Nysa traci rocznie 1,5 mln zł nie zgadzając się na lokalizację dużego handlu w centrum

Autor: nto.pl 26 czerwca 2014 10:15

Inwestor, który chce budować galerię Dekada, wyliczył, że miasto traci rocznie 1,5 mln zł, nie zgadzając się na lokalizację wielkiego handlu w centrum - podaje nto.pl.

REKLAMA
Cyfrowy licznik, wzorowany na słynnym liczniku długu publicznego Leszka Balcerowicza, w środę zaświecił naprzeciw okien burmistrz Nysy Jolanty Barskiej. Na starcie wyświetliła się kwota blisko 9 mln zł. Wyliczona od 2008 roku, gdy mogła tu ruszyć galeria.

Z każdym rokiem będzie przybywać na liczniku kolejne 1,5 mln zł. Władze firmy Dekada wyliczyły, że miasto traci rocznie 400 tys. zł podatku od nieruchomości oraz oraz 1,1 mln zł podatku dochodowego PIT od 500 zatrudnionych.

Firma Dekada chce wybudować za 70 mln zł galerię przy ul. Kolejowej. W 2002 roku były burmistrz Warzocha sprzedał teren byłej zajezdni autobusowej za 400 tys. zł. Obowiązujący wtedy plan przestrzenny dopuszczał w tym miejscu handel wielkopowierzchniowy. Niedługo potem zmieniły się w Nysie władze i za burmistrza Sanockiego rada zmieniła plan przestrzenny, uniemożliwiając budowę supermarketów. Po latach miasto musiało zapłacić właścicielowi 2 mln zł odszkodowania za obniżenie wartości gruntu - informuje nto.pl.

Od 2 lat nowy właściciel - Dekada - stara się o zgodę na zmianę w planie. W 2012 roku rada przyjęła stanowiska, że handel wielkopowierzchniowy w Nysie może być tylko w 2 miejscach na obrzeżach.
Tymczasem Dekada zleciła w Nysie badania opinii publicznej, z którego wynika, że 76 proc. mieszkańców chce mieć galerię.

  • z nysy 2014-06-26 12:55:52

    miaso zyskuje, bo nie utrzymuje tysiąca bezrobotnych, którzy straca prace po wybudowaniu tej galerii

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA