REKLAMA
REKLAMA

Deloitte: Przejęcia coraz częściej będą się odbywały w formie aukcji

Autor: portalspozywczy.pl 30 września 2011 10:52

Zdaniem Krzysztofa Rudnika, wicedyrektora Deloitte, przejęcia coraz częściej będą się odbywały w formie aukcji, zorganizowanego procesu, w którym wiele firm będzie składało swoje oferty. Przykładem jest tu toczący się obecnie proces sprzedaży sklepów detalicznych przez Emperię Holding.

REKLAMA

Jednak mniejszych sieci nie stać na startowanie w przetargach. To nie jest tylko kwestia zapłacenia odpowiedniej ceny, ale także posiadania dodatkowego kapitału na rozwój przejmowanej sieci i wygenerowanie synergii.  Dlatego drugą drogą przejęć będą niezależne negocjacje i rozmowy indywidualne. Tutaj mniejsze sieci będą próbowały z innymi mniejszymi sieciami tworzyć podmioty o większej sile negocjacyjnej wobec dostawców - wyjaśnia Krzysztof Rudnik w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Jego zdaniem tego typu konsolidacja będzie się odbywać raczej na zasadzie fuzji niż przejęć. To pozwoli przy mniejszym zaangażowaniu kapitału budować większe podmioty. Nie możemy też zapominać o działaniach Eurocash i Emperii, które nie przejmują bezpośrednio, ale budują swoje sieci franczyzowe poprzez oferowanie sklepom większości zaopatrzenia.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA