REKLAMA
REKLAMA

Dino w ciągu 4 lat uruchomi 300 placówek

Autor: portalspozywczy.pl 21 kwietnia 2011 07:03

Dino w ciągu 4 lat uruchomi 300 placówek

- W ubiegłym roku uruchomiliśmy 22 sklepy, w 2011 r. planujemy otwarcie kolejnych 45 placówek handlowych. Pod taką liczbę sklepów mamy już zabezpieczone nieruchomości, na których powstaną nasze punkty handlowe - mówi Szymon Piduch, prezes zarządu sieci Dino.

REKLAMA

I dodaje: - Jesteśmy także w trakcie pozyskiwania kolejnych działek. Mam nadzieję, że na części z nich uda się jeszcze w tym roku postawić nasze market. To oznacza, że plan otwarć może zostać znacznie przekroczony wobec pierwotnych planów na br.

Jak zapowiada Szymon Piduch, sieć Dino będzie koncentrować rozwój na obszarze do 250 km od magazynu centralnego, który znajduje się w Krotoszynie w województwie wielkopolskim. Jednocześnie prezes zapowiada inwestycje w kompleks magazynowy.

- Nasze centrum dystrybucyjne chcemy rozbudować do połowy przyszłego roku. Po powiększeniu magazyn będzie mógł obsłużyć ok. 300 sklepów i jest to docelowa liczba obiektów, która powstanie w ciągu 3-4 lat na tym terenie - tłumaczy prezes zarządu sieci Dino. - Gdy będziemy zbliżać się do liczby 300 sklepów, zastanowimy się nad ewentualnym kierunkiem dalszej ekspansji sieci. Będziemy wtedy rozważać także uruchomienie kolejnych magazynów.

Obecnie sieć posiada 116 lokalizacji, położonych na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego, opolskiego i łódzkiego.

W czerwcu ub. r. 49 proc. udziałów w sieci marketów kupił fundusz Enterprise Investors za 200 mln zł. Pozyskany kapitał ma pozwolić na otwieranie 30-40 sklepów rocznie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA