REKLAMA
REKLAMA

Dla Polaków liczy się wygląd i cena pieczywa, a nie jego skład

Autor: dlahandlu.pl 26 października 2015 11:53

Dla Polaków liczy się wygląd i cena pieczywa, a nie jego skład fot. shutterstock

47% Polaków nigdy nie sprawdza składu pieczywa, a połowa z nas najbardziej lubi chleb z mąki pszennej – wynika z najnowszych badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Lidl Polska.

REKLAMA

52% badanych kupuje pieczywo codziennie, a 32% raz na dwa dni. 47% badanych nigdy nie sprawdza składu pieczywa, a 22% robi to rzadko. Tylko 5% respondentów deklaruje, że zawsze czyta informacje o zawartości składników w wybranym produkcie.

Przy wyborze pieczywa liczy się pierwsze wrażenie – dla 44% Polaków najważniejsze jest to, żeby chleb czy bułki były ciepłe, chrupiące i ładnie pachniały. Istotny jest także wygląd pieczywa (42%) i jego cena (31%), natomiast skład jest mniej ważny.

Połowa z badanych najbardziej lubi chleb z białej mąki, tylko co piąty respondent (22%) preferuje chleb ciemny lub razowy.

Lidl wprowadził do oferty nowe rodzaje chleba: Pieczywo żytnie i Pełne Ziarno. Zmodyfikował też receptury, tak by wszystkie chleby dostępne w ofercie „Chrupiące z Pieca” były pozbawione konserwantów.

 

 

  • N. 2015-10-27 09:22:31

    Pieczywo z odpieku to kompletna porażka. Fakt, że ładnie wygląda i apetycznie pachnie, ale w smaku w niczym prawdziwego pieczywa nie przypomina. No ale ciemny naród wszystko kupi - byle było tanie.

  • Xxx 2015-10-26 20:43:16

    Bujać to my ale nie nas!!!! Pic na wodę fotomontaż. To pieczywo jest tyle warto co g...o

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA