DM PKO BP radzi nie sprzedawać akcji Eko-Holdingu

Autor: PAP 24 września 2012 13:14

DM PKO BP radzi nie sprzedawać akcji Eko-Holdingu

Analitycy DM PKO BP, w poniedziałkowym raporcie, rekomendują niesprzedawanie akcji Eko-Holding w wezwaniu ogłoszonym przez Ecorse, spółkę pośrednio kontrolowaną przez fundusz Advent International, pomimo podniesienia ceny w wezwaniu do 4,7 zł.


"Rekomendujemy niesprzedawanie akcji w wezwaniu ogłoszonym przez Ecorse. Pomimo podniesienia ceny w wezwaniu o 14,6 proc. widzimy szansę na lepszą rynkową ofertę sprzedaży akcji" - napisano w raporcie.

Marzena i Krzysztof Gradeccy osiągnęli z Ecorse Investments wiążące porozumienie dotyczące sprzedaży ich większościowego pakietu akcji w Grupie Eko Holding. Ecorse podniósł cenę w wezwaniu dla wszystkich akcjonariuszy do 4,7 zł z 4,1 zł za jedną akcję Eko Holding. Częścią umowy jest zakup przez Gradeckich udziałów w 6 spółkach niepodstawowych grupy za 15 mln zł. Spółki te obciążone są długiem w wysokości 65 mln zł. Głównym warunkiem zawieszającym jest powodzenie wezwania.

Przejęciem Eko Holding zainteresowany jest też fundusz Mid Europa Partners, który w ubiegłym tygodniu wysłał do spółki pismo z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących przedsiębiorstwa. Bloomberg informował powołując się na wypowiedź Zbigniewa Rekusza, partnera zarządzającego Mid Europa, że fundusz rozważa złożenie oferty na Eko-Holding po 5,5 zł za akcję lub więcej, a decyzja w sprawie ewentualnego wezwania zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni.

Jednak większościowi akcjonariusze Eko-Holdingu Krzysztof i Marzena Gradeccy poinformowali, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited oraz jakimikolwiek rozmowami z tym podmiotem.

"W obliczu zapowiedzi Mid Europa reakcja głównego akcjonariusza w postaci szybkiego wyboru oferty Ecorse i odrzucenia z góry innych, możliwe że wyższych ofert jest dla nas niezrozumiała. Uważamy, że w interesie wszystkich akcjonariuszy jest rzetelne rozpatrzenie wszystkich ofert zakupu akcji spółki i dopuszczenia do due diligence jak największej liczby chętnych" - uważa Włodzimierz Giller, analityk DM PKO BP.

W poniedziałek ok. godz. 12.30 kurs Eko-Holding spada o 2 proc. do 4,8 zł.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane