Do końca roku jeszcze siedem hipermarketów Real zmieni szyld na Auchan

www.portalspozywczy.pl 29 września 2014 19:00

Do końca roku jeszcze siedem hipermarketów Real zmieni szyld na Auchan

Pięć spośród 49 przejętych przez Auchan od Grupy Metro hipermarketów Real zmieniło już swoje szyldy, a do końca roku podobna zmiana nastąpi w kolejnych siedmiu placówkach. Największa fala rebrandingu przypadnie na rok 2015 - zdradza serwisowi portalspozywczy.pl Marek Szeib, prezes Auchan Polska.

Ile sklepów do końca roku zmieni szyld z Real na Auchan?
Do końca roku na miejscu sklepów Real otworzymy 12 hipermarketów Auchan. Do tej chwili udało nam się renegocjować 12 umów najmu z właścicielami centrów handlowych, w których działają hipermarkety niemieckiej sieci. Nowe warunki współpracy i długoterminowe umowy najmu pozwoliły nam na uruchomienie procedury związanej z przekształceniem sklepów Real w Auchan, a tym samym wprowadzenie w tych sklepach strategii niskich cen, która jest charakterystyczna dla naszej Grupy. Podsumowując otworzyliśmy już 5 sklepów, w planach mamy uruchomienie jeszcze 7 kolejnych hipermarketów do końca roku.
To oznacza, że właściciele części centrów handlowych powinni jak najszybciej usiąść do rozmów i podpisać nową umowę z Auchan?
Tak, wszystkie pozostałe sklepy zostaną przekształcane dopiero po podpisaniu umowy na nowych warunkach między Auchan, a właścicielem centrów handlowych. Jeśli obie strony podpiszą długoterminowy kontrakt, który pozwala na rozwój obu firm, wtedy będziemy mogli zaproponować klientowi w danej lokalizacji model Auchan. Dopiero podpisana umowa może być punktem wyjścia do dalszej współpracy. Musimy napisać nową historię dla tych sklepów, które w wielu przypadkach mają ogromny potencjał handlowy. Auchan może pomóc go wykorzystać. Jednak to oznacza nowe, długoterminowe umowy najmu, na warunkach które pozwolą rozwijać się tak Auchan, jak i centrum handlowemu.
Według nieoficjalnych informacji sklepy po przekształceniu w Auchan notują dwucyfrowe wzrosty sprzedaży i znaczny wzrost liczby klientów?
Na razie możemy mówić o dłuższej historii dwóch sklepów po zmianie szyldu na Auchan, są to sklepy w Opolu (ruszył 26 czerwca) oraz w Dąbrowie Górniczej (13 sierpnia). Obecnie na miejscu hipermarketów Real działają jeszcze sklepy w Markach pod Warszawą, Częstochowie i Krakowie, zaś kolejny Auchan ruszy 1 października w Gdyni.
Sklepy w Opolu i Dąbrowie Górniczej przełamały długofalową tendencję spadków sprzedaży z ostatnich lat i notują wzrosty. Cieszy nas bardzo duży wzrost liczby klientów w tych sklepach. Nasz cel dla pozostałych sklepów, które przekształcimy do końca roku, to powrót do tendencji pozytywnych wzrostów.
Do końca roku szyld zmieni 12 sklepów z 49, które firma Auchan przejęła od Grupy Metro. To oznacza, że największa fala zmian czeka nas w 2015 r.?
Tak, największa praca czeka nas w przyszłym roku. Do zmiany pozostanie nam 37 sklepów Real. Podkreślę jednak jeszcze raz, że tempo integracji będzie zależało od liczby renegocjowanych umów najmu.
Co z ośmioma sklepami, które Auchan musi sprzedać?
UOKiK zdecydował po przeprowadzonych analizach, że ośmiu sklepów Real nie możemy przejąć. Obecnie jesteśmy na etapie komunikowania oferty grupom handlowym działającym w Polsce i za granicą. Cały proces przebiega zgodnie z planem.
Zainteresowanie jest duże?
Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy, a być może nawet tygodni wyłoni się grupa firm, z którymi przystąpimy do bardziej zaawansowanych rozmów. Na początku 2015 r. powinniśmy wiedzieć w jaki sposób przekazać wszystkie sklepy jednemu z naszych konkurentów.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Przemek 2017-06-25 08:11:44

    świetnie, chciałem telefon na gwarancje oddać w Realu, teraz do niemiec muszę jechać?

  • marianna 2015-09-23 23:16:49

    Na forum gowork można znaleźć opinie nie tylko od klientów real, ale również pracowników.

  • kariln 2015-04-30 01:08:24

    To może mieć przecież i swoje plusy, bo auchan jest tańszy niż real, ale trochę szkoda pracowników reala, bo cześci się boi o miejsce pracy z tego co widze w gowork.pl/opinie_czytaj,63286 3mam za nich kciuki

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11189

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane