REKLAMA
REKLAMA

Do końca roku powstanie 14 sklepów w formacie Tesco Extra

Autor: dlahandlu.pl 24 marca 2011 15:57

Jak zapowiedział Ryszard Tomaszewski, prezes sieci Tesco, biorący udział w konferencji Retail Summit 2011, Tesco chce zamknąć 2011 rok 14 sklepami pod szyldem Tesco Extra.

REKLAMA

Obecnie na rynku działa tylko jeden sklep Tesco w formacie Extra, który ruszył w sierpniu br. w Częstochowie. Powstał on po wyremontowaniu hipermarketu działającego w starej koncepcji. Sklepy Tesco Extra pojawią m.in. w Galerii Chełmskiej w Chełmie, Galerii Veneda w Łomży, Galerii Olimpia w Bełchatowie, a także w gigantycznym parku handlowym Europa Centralna w Gliwicach, a także w Nowym Sączu, Poznaniu i Łodzi.

Tesco Extra oferuje klientom dodatkową gamę usług, w pasażu handlowym przy hipermarkecie operator uruchomi własną aptekę lub punkt apteczny, serwis foto i salon optyczny. Zgodnie z zapowiedziami prezesa hipermarkety muszą przejść proces zmian, bo od dwóch lat w Europie widać spadek zainteresowania klientów zakupami w tym formacie. O wiele częściej konsumenci wybierają zakupy bliżej domu w mniejszych sklepach sieciowych, m.in. w dyskontach, które weszły na osiedla mieszkaniowe.  

Tesco Polska z prawie 350 sklepami jest jedną z największych siecią handlową na polskim rynku.

 

  • 3405 2011-04-05 14:45:56

    jest błąd w temacie artykułu nie 13, a 14 sklepów

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA