PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Do końca roku sieć Dino będzie liczyć 215 sklepów

Autor: portalspozywczy.pl 20 marca 2012 15:29

Do końca roku sieć Dino będzie liczyć 215 sklepów

W 2011 r. sprzedaż sieć Dino wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 40 proc. do 760 mln zł. - W tym roku nasza sprzedaż przekroczy 1 mld zł - prognozuje Szymon Piduch, prezes Dino Polska. Władze Dino planują także dalszy dynamiczny rozwój. - W 2012 r. otworzymy co najmniej 45 nowych sklepów - dodaje prezes sieci Dino. Tym samym operator zakończy obecny rok ok. 215 sklepami.

Według prezesa w realizacji planów firmy nie przeszkodzi nawet trudny rok w gospodarce, który zapowiada wielu ekonomistów. - Kryzys nie odbije się zbyt mocno na branży handlowej, a tym bardziej na naszych sklepach. Dino to sieć ogólnospożywcza, sprzedająca podstawowe produkty żywnościowe, a nie dobra luksusowe, nasz koncept jest więc bezpieczny nawet w trudnej sytuacji gospodarczej - wyjaśnia Szymon Piduch.

W 2012 r. na inwestycje sieć Dino wyda ok. 100 mln zł. Oprócz dalszego rozwoju sieci sklepów, operator zakończy rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Krotoszynie. - Nasz magazyn ruszy w połowie tego roku - tłumaczy prezes.

W swojej długo falowej strategii operator uwzględnia plany rozwoju terytorialnego. - Obecnie chcemy umacniać naszą pozycję na terenie sześciu województw, na których już działamy. Mamy plany rozwoju terytorialnego, chcemy wyjść z naszą siecią na południe i północ kraju. Jednak nie nastąpi to jeszcze w 2012 r. - zaznacza Szymon Piduch.

Firma rozważa także akwizycje sieci działających na rynku.

Obecnie sieć Dino zarządza ok. 170 supermarketami, które działają na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego, opolskiego i łódzkiego. W 2011 roku operator uruchomił 45 nowych placówek.

 

 

 

Więcej na www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Tezcatlipoca 2013-01-15 14:34:03

    DINO to jedna z bardziej zbrodniczych organizacji działających w Polsce. Mobbing i wyzysk są tam na porządku dziennym. Na szczęście już nie pracuje w tej firmie, ale jej widmo ciągle się za mną ciągnie. Od kilku miesięcy "KADRY" nie potrafią wystawić odpowiedniego pisma do ZUS.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9965

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane