REKLAMA
REKLAMA

Downsizing kluczem do zrozumienia Biedronki?

Autor: Gazeta Wyborcza 15 lipca 2013 09:42

Klient patrzy przede wszystkim na ceny. Na wielkość opakowania już niekoniecznie. Chętniej kupi więc tańszy towar, nawet w minimalnie mniejszej butelce czy lżejszym pudełku. Tak narodził się downsizing - klucz do zrozumienia Biedronki - pisze "Gazeta Wyborcza".

REKLAMA
Jak zauważa gazeta, kupując w Biedronce dużą Coca-Colę czy soki Tymbark, wielu klientów nie zauważy, że dostanie butelkę o pojemności 1,75 l, choć w innych sklepach standardem są duże butelki z 2 l. napoju. Jednak opakowania w Biedronce nie zawsze są mniejsze - np. napoje Frugo mają w tej sieci rozmiar większy od standardowego, sprzedawanego w innych sklepach.

Konkurenci Biedronki też chcieliby sprzedawać produkty w indywidualnych opakowaniach, skarżą się jednak, że ogranicza im się możliwość stosowania podobnych praktyk, ponieważ między Biedronką a producentami istnieje porozumienie, w którym UOKiK nie widzi problemu.

  • b. prac sieci spec. HACCP 2013-07-28 18:51:55

    A co mogą konkurenci Biedronki np.taka Biedronka mająca 2500 tyś blaszaków zamawia np. w Constarze 2,5 tony danego art.mięsnego i rozprowadza to po swych marketach która firma handlowa rodzima polska da taki obrót i zysk producentowi???. Problem jest w tym, że UOKiK pozwala na monopol a samorządy przeganiają się w zezwalaniu na otwieranie kolejnych blaszaków zachodnich sieci handlowych, tylko za chwilę nie będzie komu w tych marketach kupować-zubożenie społeczeństwa. Ale takie sieci pójdą dalej wzorem "marketów chińskich" będą oferować towar jeszcze bardziej tańszy i bardziej gorszy!!!

  • mr green 2013-07-16 10:27:56

    Jeśli nikogo nie zastanawia, że konferencje UOKiKu nt uczciwej konferencji są oficjalnie sponsorowane przez Jeronimo Martins, to dlaczego ma dziwić, że portugalskiej Biedronce wolno więcej w tym kraju? Tymczasem UOKiK grzmi z całą surowością: "Przedsiębiorco, nie zmawiaj się!" a to dobre...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA