REKLAMA
REKLAMA

Drogerie Schlecker upadły, bo Niemców oburzyło, że łamali prawa pracowników

Autor: gazeta.pl 5 sierpnia 2015 12:59

W wywiadzie dla gazeta.pl dr Ulrich Wlawei, wiceszef Instytutu Badania Rynku Pracy i Zawodoznawstwa w Norymberdze uważa, że tajemnicą sukcesu niemieckiego rynku pracy jest dualny system kształcenia: praktyczny i teoretyczny, płaca minimalna w wysokości 8,5 euro za godzinę wprowadzona od stycznia br. i rozbudowana ochrona pracownicza


REKLAMA

Jako przykład wrażliwości Niemców na łamanie praw pracownicych dr Wlawei podaje sytuację, która miała miejsce w sieci drogerii Schlecker. Firma przenosiła własnych pracowników do innych spółek, żeby zaraz potem wypożyczać ich sobie za niższe pieniądze. To oburzyło Niemców do tego stopnia, że przestali robić zakupy w Schleckerze i w 2012 roku firma ogłosiła upadłość - mówi dr. Wlawei.

Polski oddział niemieckiej sieci Schlecker kupił fundusz private equity TAP 09. 20 września 2012 roku spółka Hygienika została udziałowcem sieci 200 drogerii Schlecker w Polsce. W listopadzie 2014 roku Hygienika zmieniła nazwę na Kerdos Group. Firma przekształciła drogerie Schlecker w drogerie Dayli, których na rynku działa pomimo wielkich planów rozwoju jedynie 170.

  • przyzwolenie 2015-08-07 13:06:17

    Gdyby w starych czasach Polacy wobec Biedronki zachowali się jak to robią Niemcy, to dawno ta sieć by już nie istniała.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12704

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA