REKLAMA
REKLAMA

Duże sklepy będą powstawać bez ograniczeń? Zgoda gminy nie będzie potrzebna

Autor: dlahandlu.pl 4 września 2015 11:55

Duże sklepy będą powstawać bez ograniczeń? Zgoda gminy nie będzie potrzebna fot. shutterstock

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu zostanie rozpatrzona ustawa o rewitalizacji. W trakcie prac nad dokumentem niespodziewanie wykreślono zapis, który ograniczał rozmieszczenie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Wyrzucono punkt zakładający, że budowa takiego sklepu wymaga zgody Rady Gminy.

REKLAMA

Przepis blokujący możliwość budowania dużych sklepów w dowolnym miejscu, zniknął w czasie prac nad ustawą o rewitalizacji, która wymagała wprowadzenia zmian w ustawie o planowaniu przestrzennym. Wprowadzenie zaskakującej zmiany odkryli przedstawiciele organizacji skupiających właścicieli małych polskich sklepów.

Przepis zniknął w tajemniczych okolicznościach w trakcie posiedzenia komisji sejmowej, a potem został przegłosowany przez parlamentarzystów.

- Usunięcie tego zapisu jest bulwersujące, trudno ustalić czyja to propozycja, pojawiła się nagle, a posłowie i senatorzy przyjęli ją nie zwracając uwagi - komentuje Polska Izba Handlu.

- Zapis kontrolujący budowę dużych sklepów jest potrzebny, aby pozwalał organom lokalnym monitorować strukturę handlu. Doprowadzi to to dalszej niekontrolowanej ekspansji dyskontów, które wejdą w duże formaty. Już dziś mniejsze sklepy mają problem z utrzymaniem się na rynku, ta nieopatrznie wprowadzona zmiana będzie ciosem dla handlu nowoczesnego z tradycjami,  małych i średnich przedsiębiorstw.  Sytuacja ta jest nie do przyjęcia, wystosowaliśmy w tej sprawie pismo do Prezydenta Andrzeja Dudy. Apelujemy do posłów o odrzucenie tej ustawy i bardziej uważne zajęcie się nią w kolejnej Kadencji Sejmu, tym razem baczniej zwracając uwagę na tak ważne zapisy - oświadczają przedstawiciele PIH.

  • no_logo 2015-09-05 12:21:24

    widać, kto sponsoruje tych naszych rządzących. Premierowa fanka biedry, Sikorski też umiłował sobie "największego pracodawcę w PL". Jedno jest pewne, Polska niedługo formalnie zniknie z map. Już teraz jesteśmy kolonią.

  • adn 2015-09-04 13:59:56

    w jakim kraju my żyjemy??? ile kosztuje takie przepchnięcie tematu??? kim są nasi "wybrańcy"??chyba czas im podziękować

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12741

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA